Hacıosmanoğlu: Ben gideyim de kulüp batsın diye uğraşıyorlar

Hacıosmanoğlu: Ben gideyim de kulüp batsın diye uğraşıyorlar
Hacıosmanoğlu: Ben gideyim de kulüp batsın diye uğraşıyorlar
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu , Trabzonspor-Gaziantepspor maçı sonrası yaşanan olaylar, hakem hataları ve 3 temmuz süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu

RADİKAL - Trabzonspor'da son dönemde yaşanan çalkantılar üzerine başkan İbrahim Hacıosmanoğlu basın toplantısı düzenledi. Hacıosmanoğlu, gündemdeki konulara dair çok önemli açıklamalar yaptı. Hacıosmanoğlu 6 Aralık'ta yapılacak kongrede aday olup olmayacağıyla ilgili net bir ifade kullanmadı. Hacıosmanoğlu'nun konuşması şöyle:  "Şu anda mahkeme kararıyla başkan değilim. Trabzonspor başkanı olarak konuşmuyorum. Başkan olduğumdan beri mücadele ettik. Federasyon ve kendi camiamızla bile kavga ettik. 3 Temmuz ile ilgili hukuki mücadelemiz devam ediyor. Sonuna kadar devam edecek.

Tahkim Kurulu Trabzonspor'un itirazlarını reddetti, cezaları onadı

'ÇAKIR VOLEYBOLA PENALTI VERMEDİ'

"Bizim de hatalarımız oldu. Geçmişe dönüp baktığımızda yaptıklarımın %50'sini yapmazdım. Dünyanın 1 numaralı hakemi Beşiktaş maçında futbolcuların sadece kalçalarını gördüğü pozisyonda penaltı verdi. Hiçbir takım bu kadar kıyıma uğramadı. Üst üste maruz kaldık. Cüneyt Çakır, Galatasaray maçında voleybola penaltı vermedi. Dünyanın 1 numaralı hakemi Beşiktaş maçında futbolcuların sadece kalçalarını gördüğü pozisyonda penaltı verdi. Türkiye'de bu ligde hiçbir takım 11 maçın 9'unda hakem hatalarına maruz kalmamıştır.

Bosingwa'dan zehir zemberek veda

170 SENE YARGILANIRIM

"Trabzonspor yargılanıyor. Ben yargılanmıyorum. 17 sene değil, 170 sene yargılanırım ben Trabzonspor için. Bu operasyon sadece dış kaynaklı değil. İç kaynaklı da. Kendi camıanız bile Hacıosmanoğlu gitsin, yargılansın diye uğraşıyor. Devletin olduğu, meskun bir mahalde alıkoyma nasıl olacak? Aslında yargılanan Trabzonspor'dur.

Arçil Şota sanılınca Şota gönderilmiş!

HACIOSMANOĞLU GİTSİN DE BU KULÜP BATSIN DİYE UĞRAŞIYORLAR

"Çok bırakıp gitmek istedim ama Trabzonspor sevdalılarının sokaklarda bize gösterdikleri ilgiye ihanet etmekten korkuyorum. Kulübü borçlandırdı diyorlar. Nesini borçlandırdık merak ediyorum. Hacıosmanoğlu gitsin de bu kulüp batsın diye uğraşıyorlar. Namazlarında bile. Trabzonspor battı diyorlar. Hayır, batmadı. Dünden daha iyi halde."

SİYASETEN DESTEK GÖRMEDİK

"Siyaseten destek verdiğimiz kimseden Trabzonspor kulübüne 1 lira girdi olmadı. Trabzonspor bugün başarısız noktadaysa ne ben ne de yönetim kurulu arkadaşlarım hatanın ana noktası değildir.

YENİDEN ADAY OLACAK MI?

"İnsanın bunca şeyden sonra Trabzonspor'a başkanlık yapası gelmiyor. Eski düzene dönecek Trabzonspor bırakırsanız. 30 sene ne yaşadıysanız aynılarını yaşayacak. Belki burada herkes adaylığımı merak ediyor. Ama söyleyeceğim açık ve netti. Yönetimde zor durumda yanımda olan arkadaşlarım toplantından önce konuştuk. Bize Trabzon’da insanlar karşı diye yapılan algının dışında bunu yapanların düzenin başkanı olmasını nasip etmesin dediğim insanlar var burada. Uzun uzun konuştuk ve kararı açıklayacağız."

OYUNA MÜDAHALE ETTİM

"Oğlum bana dedi ki, Baba izin ver teknik direktörlük yapayım. çıkardığım kadro 4-0 kazanmazsa beni evlatlıktan at dedi. İlk defa maça Gaziantepspor maçında oyuna müdahale ettim. Süleyman beye N'Doye ve Cardozo'yu yan yana oynat dedim." (Ajanslar)