Hacıosmanoğlu: Biz fare değiliz ki...

Hacıosmanoğlu: Biz fare değiliz ki...
Hacıosmanoğlu: Biz fare değiliz ki...
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan olaylar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Radikal.com.tr - Beyaz TV'de yayınlanan 'Derin Futbol' programına telefonla bağlanan İbrahim Hacıosmanoğlu, "Sabah yapılan eşgüdüm toplantısında sadece futbolcuların stada giriş-çıkışı konuşuldu, tutanak altına alındı. Bu toplantıda başkanların stada giriş-çıkışı konusunda bir şey konuşulmadı. Başkanlar protokolden girer, protokolden çıkar. Biz fare değiliz ki otopark deliklerinden girip çıkalım. Ben nereden girdiysem, oradan da çıktım. 'Şuradan çıkın' dedik, 'buradan çıkın' dedik gibi söylemler oluyor. Olayları başka yöne çekmesinler. Dört kat merdivenlerden aşağıya taraftarlarla birlikte indik. Bizimle birlikte yürüyen taraftarlarla sorunumuz olmadı. Bunlar 3-5 çapulcu. Yaşananları Fenerbahçe taraftarına yüklemem mümkün değil. Stada gelirken camım da açıktı, kendi başkanlarına sinkaflı küfürler diyorlardı" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor bayrağına tek ip!

"BURADA KOMPLO VAR"

Hacıosmanoğlu, "Sorumluluğu olan insanlar sorumluluğunu yerine getirmedikleri için bu olaylar yaşandı. Basına açıklama yaparken bir taraftar talihsiz bir söylemde bulundu. Onların başkanları bunlara alışık için her başkanı öyle sanıyorlar. Başkan olmadan önce Fenerbahçe'nin stadına çok gittim, seyircilerin arasından gittim arabanın karşısındaki arabama bindim. Burada bir komplo var. Biz insanlardan korkup da normal çıkmamız gereken kapıdan çıkmayacak mıyız? Konuşmamak için direniyorum, arabama binip gideceğim. Basın mensuplarının ısrarı üzerine konuştum. Şurada bir saat oturum sonra çıkın denemez miydi? Bu olayla karşılaşacağımı bilseydim, devletin polisi ile çapulcuların karşı karşıya geleceğini bilseydim çıkmazdım, bunun üzüntüsünü yaşıyorum. Kaldı k, benim emrimde olan bir menajer, stada nerden girip-çıkıcağıma karar verecek bir evraka imza atmaz" dedi.

Başbakan, Trabzonspor başkanını takdir etti


BAŞBAKAN'A TEŞEKKÜR

Trabzonspor Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın olaylar hakkında yaptığı açıklama ve kendisini soğukkanlı tavrı nedeniyle takdir etmesi konusunda ise "Sayın başbakanımıza teşekkür ediyorum. Cenabı Allah başımızdan eksik etmesin. Allah 10 sene daha görevde kalmayı nasip etsin. Allah bizim ömrümüzden ona versin. Teşekkür ediyorum ne diyebilrim ki, her şey ortada zaten" dedi.

CANLI YAYINDA 'BOTOKS' GÖNDERMESİ

Bordo-mavili kulübün başkanı, yorumcu Ahmet Çakar'ın "İbrahim Hacıosmanoğlu kalbi tertemiz insandır ama bazen açıklamalarıyla Kurtlar Vadisi dizisindeki karakterleri andırıyor" sözleri üzerine yeniden programa telefonla başladı. Hacıosmanoğlu, "Kirli düzenin insanlarına karşı mücadele ederken ne yapalım, gülelim mi? Başka başkanlar gibi botoks mu yaptırayım?" demesi şaşkınlık yarattı.

Başkan'dan TFF'ye 'kupa' çıkışı