Hacıosmanoğlu çark etti!

Hacıosmanoğlu çark etti!
Hacıosmanoğlu çark etti!
Olaylı Fenerbahçe maçı sonrası "Alacağımız cezayı umursamıyoruz. Cezamız neyse çekeriz" diyen Başkan Hacıosmanoğlu, PFDK kararı sonrası bu düşüncesinden vazgeçti. Bordo-mavililer, 6 maçlık cezaya görüntülerle itiraz edecek.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK), Fenerbahçe maçında sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle Trabzonspor'a 6 maç seyircisiz oynama cezası vermesi camiada şok etkisi yarattı.

Trabzonspor'un cezası belli oldu


Geçtiğimiz hafta içerisinde düzenlediği basın toplantısında, "Cezaya itiraz etmeyebiliriz" ifadelerini kullanan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, "6 maç ceza kabul edilemez" diyerek gereken savunmanın hazırlanmasını istediği öğrenildi. Bunun üzerine rakip takımların İstanbul 'daki maçlarda çıkan saha olaylarından oluşan detaylı bir görüntülü savunma hazırlayan bordo-mavili yönetim, özellikle Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarının sahaya girdiği maçlarda verilen cezaları örnek olarak gösterecek. Hazırlanan savunmada, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda hiçbir taraftarın sahaya girmediği ve hiç kimsenin yaralanmadığı özellikle vurgulanacak.

"KULAKLARINIZI TIKAYIN, İŞİNİZE BAKIN"

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, teknik heyet ve futbolcuları sadece lige konsantre olmaları konusunda uyardı. Özellikle yapılan haberlere fazla itibar etmemeleri konusunda futbolculara uyarılarda bulunan Başkan Hacıosmanoğlu'nun, "Siz işinizi yapın ve bu takımı Avrupa kupalarına getirin. Taraftarımız tribünde olmasa da her zaman yanımızda olacaktır. Trabzonspor, Avrupa kupalarında olmayı fazlasıyla hak eden bir kulüp ve bu sizin sorumluluğunuzda. Kulaklarınızı tıkayın ve işinizi yapın" dediği öğrenildi.

Kiğılı'dan Trabzon açıklaması


SONNOKTA GAZETESİ: KÜME DÜŞÜRSEYDİNİZ BARİ

Trabzon'dan yayın yapan yerel gazeteler, PFDK'nın bordo-mavili kulübe 6 maç seyircisiz oynama cezası vermesine sert tepki gösterdi.

Karadeniz'den Sonnokta Gazetesi, "Küme düşürseydiniz bari" ve "Sizi gidi Trabzon düşmanları" başlıklarını attı. Gazete haberinin detayında, "TFF yine yaptı yapacağını, Volkan'ın tahriklerini umursamadı, Trabzonspor'a 6 maç ceza verdi" ifadelerini kullandı. Günebakış Gazetesi ise, "PFDK düşmanca ceza verdi" başlığıyla yayınlandı. Taka Gazetesi de karara sert tepki göstererek, "Fener'in uşakları!" ve "Trabzonspor hak arayınca gözlerini ve kulaklarını kapatan TFF fırsatı kaza etmedi" manşetlerini attı. Karadenizin Sesi Gazetesi, "Fenerbahçe maçının faturasını keserken yine yanlı davrandılar" ve "Yuh artık" başlıklarını atarken, Karadeniz Gazetesi de, "İşte PFDK'nın Trabzonspor adaleti ve " Yuh! Adam mı öldürdük" manşetiyle yayınlandı.

TARAFTARLARDAN CEZAYA TEPKİ

Trabzonspor Taraftarlar Birliği Başkanı Adem Söğüt, PFDK'nın verdiği 6 maçlık seyircisiz oynama cezasının çok ağır olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:
"Sahaya atılan bir iki taştan ve yanıcı maddeden başka bir şey yoktu. Beşiktaş- Galatasaray maçında 10 bine yakın insanın sahaya inmesine rağmen, polislerin, futbolcuların hayati tehlikelisi olan maçta Beşiktaş'a verilen ceza ortada. Trabzon'da hiç kimsenin sahaya inmediği, Volkan'ın elini kolunu sallayarak sahadan çıktığı maç için 6 maç ceza almamızı kınıyoruz. Bu olayların olmasında da en büyük sebeplerden biri TFF'nin yanlı tutumu ve hakemlerin taraflı karar vermesidir. Türk futbolunu bu kaos ortamına getiren ve futboldan soğutan bu federasyonun derhal istifa etmesi gerekmektedir. Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu'nun da bu 6 maç cezaya itiraz etmelidir."

Emre Belözoğlu herkesi şaşırttı


MILOSEVSKI İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Trabzonspor kulübü, ülkesinde geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden Milosevski için başsağlığı mesajı yayınlandı. Kulübün internet sitesinden yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Takımımızın 3 sezon kalesini koruyan Petar Milosevski'nin ülkesi Makedonya'da geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdiği haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Petar Milosevski'nin, başta yakınları olmak üzere tüm sevenlerine ve futbol dünyasına başsağlığı dileriz."

Makedonya Futbol Federasyonu'nda Milli Takımlar Direktörü olarak görev yapan 40 yaşındaki Milosevski, 1998-1999, 1999-2000, 2000-2001 sezonlarında takımımızın formasını giymişti. Yunus Emre SEL (DHA)

Trabzon'un eski kalecisi hayatını kaybetti