Hacıosmanoğlu da 'Çare' olmadı

Hacıosmanoğlu da 'Çare' olmadı
Hacıosmanoğlu da 'Çare' olmadı
Trabzonspor taraftar derneği, 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupası için Başkan Hacıosmanoğlu ve yönetimin tutumunu beğenmiyor.

İSTANBUL / SPOR SERVİSİ - Trabzonspor taraftar gruplarından Bordo-Mavi Net, mevcut yönetim kurulunun haklarını arayamadığı gerekçesiyle başlattığı ‘Olağanüstü Genel Kurul’ çalışmalarını sürdürüyor.

Aziz Yıldırım'a ettiği laf yakabilir


Grup, Trabzon’da yayın yapan gazetelere verdiği ilanla ‘Genel Kurul’ çağrısını yinelerken, kampanyayı şöyle açıkladı: “UEFA ve CAS kararları sonrası hakkımızı almamız ve adaletin tecellisi için TFF’ye gerekli başvuruları yapmayan Trabzonspor Yönetim Kurulu’nu Olağanüstü Genel Kurul çalışmalarını başlatacağımız yönünde bilgilendirmiştik. Bu kapsamda, TFF’ye yapılması gereken başvurunun yapılmamasından dolayı rahatsız olan bütün kongre üyelerimizden bu harekete destek vermelerini ve hakkımızı kimseyle pazarlık konusu etmeden arayacak bir Yönetim Kurulu kurulması için destek istiyoruz.”

İlanda ise şu ifadeler kullanıldı: “UEFA tarafından 2010-2011 sezonunda şike yaptığı gerekçesiyle Avrupa kupalarından men edilen ve şampiyonluğumuzu çaldığı bütün uluslararası spor yargılamalarında sabit görülen Fenerbehçe Spor Kulübü’nün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yargılamanın yenilenmemesi suretiyle korunmasına resmi başvuru yapmayarak ortak olan İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetimi bu kutsal görevi Trabzonsporumuz’un haklarını her ne pahasına olursa olsun savunacak olan bir yönetime teslim etmek zorundadır.”

Trabzon'dan F.Bahçe'ye jest


Kulübü ‘Olağanüstü Genel Kurul’a götürmek için yapılacakları da açıklayan taraftar derneği, süreci, “Kulüp tüzüğümüzün 30. maddesine göre Genel Kurul “Olağan Genel Kurul toplantısına katılma hakkı bulunan üyelerin 1 / 5 inin noterce onaylanmış yazılı istekleri üzerine toplantıya çağrılır. İmza vermek isteyen kongre üyelerimiz, mevcut yönetimin seçildiği kongrede oy kullanma hakkına sahip iseler, aşağıdaki metni noterde onaylatmak sureti ile tarafımıza ulaştırarak bu harekete destek olabilirsiniz. Yazılı talepleriniz tarafımızca toplanarak hepsi tek bir dilekçe ile kulübe teslim edilecektir” şeklinde açıkladı.