Hacıosmanoğlu: Günah bizden gidecek

Hacıosmanoğlu: Günah bizden gidecek
Hacıosmanoğlu: Günah bizden gidecek
2010-2011 sezonu şampiyonluğunu isteyen Trabzonspor'da Başkan Hacıosmanoğlu, TFF Başkanı Demirören ile görüşeceğini söyledi.

TRABZON (AA) - İbrahim Hacıosmanoğlu, CAS kararlarından sonra gelinen süreç için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile görüşeceklerini belirterek, "Daha önce kendisiyle konuşmuştuk. Bu dönemde milli maçlar vardı. Hafta içinde bir görüşme yapacağız" dedi.

Trabzonspor'un Celustka pişmanlığı


Yapacakları görüşmede Demirören'e gerekenleri söyleyeceklerini ifade eden Hacıosmanoğlu, "Kendisine TFF bu yanlışı düzeltmezse UEFA ve FIFA'nın devreye gireceğini bir kez daha söyleyeceğiz. UEFA'dan yaptırımlar geleceğini diyeceğiz. Buna uymazsa günah bizden gidecek. Hiçbir alanda Trabzonspor'un haklarını korumak için yaptığımız girişimleri geri çekmeyeceğiz. Ahmet ceza alacakmış, Mehmet ceza alacakmış... Adaletsizlik bitene kadar bizim mücadelemiz sürecek" diye konuştu.

"Bu sadece Trabzon'un hakkı değil, Trabzonspor sevdalıları ve Türkiye'de adalet isteyen bütün spor paydaşlarının arzusu" diyen Hacıosmanoğlu, şunları kaydetti:
"Sadece bizimle değil, Trabzonspor sevdalılarıyla sınırlı değil bu iş. Türkiye'de adaletsiz düzenin değişmesini istiyorlarsa, yabancılar, bağlı olduğumuz insanlar cezayı veriyorsa onlar da onu izleyecekler. Başka şansları da yok zaten. Biz geldikten sonra bu süreç başladı. Herkes bu işi 'sümen altı edildi' diye düşünüyordu. Sonra UEFA cezayı verdi. Bu kadar pisliğin olduğu yerde sümen altı olmaz. Federasyondan bunun temizlenmesini isteyeceğiz. UEFA'nın yaptırımları olacağı düşüncesindeyim. Eğer ona uymazsalar FIFA da müfettiş görevlendirdi. Dosyaları aldı, o da takip ediyor. Bunun geri dönüşü yok, olmaması da lazım. Avrupa Kulüpler Birliği, Avrupa'nın üst düzey takımlarının olduğu birlik ne yapıyor, Fenerbahçe ve Beşiktaş 'ı üyelikten çıkarıyor.Trabzonspor ve Bursa'yı alıyor. Herkes bundan dersini çıkaracak."

Akçay ve oyunculara tam destek