Hacıosmanoğlu: Mezarcı değilim

Hacıosmanoğlu: Mezarcı değilim
Hacıosmanoğlu: Mezarcı değilim
Trabzonpor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a tepkisini sürdürürken, 'Seni gömecek yer bulamam' şeklinde medyaya yansınyan sözlere açıklık getirdi.

A Haber 'de katıldığı programda çarpıcı açıklamalar yapan İbrahim Hacıosmanoğlu, UEFA Avrupa Ligi'nde tur atlanmasıyla ilgili, "Bu tur ile ilgili Trabzonspor’u tebrik etmek bana göre doğru değil. Bunun başarı olarak kabul edilip tebrik edilmemesi lazım. Bu elemeyi geçerken bir sonraki eleme karşınıza çıkıyor. Minsk, bizim ile aynı ölçüde takım değil. Önce aile olmak lazım. Biz de onu başarmak için uğraşıyoruz. Sadece çabalıyoruz. İyi bir aile ortama kurduğumuz zaman başarının onun arkasından geleceğine inanıyorum" dedi.

Trabzonspor'da ayrılıklar başladı


Trabzonpor’da başa gelirken böyle bir transfer planlaması yapmadıklarını kaydeden Hacıosmanoğlu, "Marka değerini de düşünmek zorundayız. Bu sene ki planlamamız bu tarz bir planlama değildi. 'Seneye oyuncu transfer edip şampiyon yapacağım' diyenler sizi kandırıyor diyerek başkan seçildim. Trabzonspor’un en iyi şekilde temsil edilmesi lazım. Şimdi Malouda’yı ne kadar yakından tanıyanınız var. Avrupa’da çok yıldız futbolcuyla konuştum. İnanın bunun kadar profesyonel düşünen ve kendini bu konuya adayan bir oyuncu daha görmedim. 17 yaşından beri kişisel antrenörü var. 'Ben oynayamadım beni çalıştırdı' diyor. Drogba’yı da çalıştıran hoca. Benim de bulunduğum ortamda 5-6 sefer Drogba aradı hocasını. Öyle profesyonel çalışıyorlar. Katkısı var tabi takıma katılmasının. Sahada göstereceği performans ile bize çok katkısı olacağını düşünüyorum. Kanatlarda orta sahada çok yetenekli oyuncularımız var. İki senede onları yetiştirse bile bizim için büyük bir kazançtır" ifadelerini kullandı.

Akçay: Önemli bir mesaj


Transferlere devam edeceklerinin altını çizen Başkan Hacıosmanoğlu, "Bosingwa ve bir santrafor ile ilgili çalışmalarımız var. Bir yabancı kontenjanımız var. Cech ile ilgili sözleşmeyi karşılıklı anlaşarak fesih ettik. Arkadaşlarla konuşuyoruz. Bir iki gün içinde onlarla da yollarımızı ayıracağız. Anlaşamazsak da sözleşmeler fesih edilmek zorunda kalırsa edilecek. Santrafor almamamız gerekiyor. Teklifte bulunduğumuz, anlaşmak üzere olduğumuz oyuncular var. Değerlendiriyoruz" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında yaşanan sert mesajlarla ilgili olarak ise Hacıosmanoğlu, "Yıllardan beri Türk futbolunu kirleten insanların futbolun dışına çıkması için mücadele verdim. Onun için Trabzonspor sevdalıları bizi başkan seçti. Fenerbahçeliler gelip benimle resim çektiriyor. Bu ülkede yargı, polis, cemaatler, iktidar, UEFA suçlu. Herkes suçlu. Bir tek emek hırsızı, şampiyonlukları elimizden çalmaya adet haline getiren bir şahıs var. Herkesi sindiren, sahte çürük raporu ile askere gitmemiş, sahtekarlıkla itham edilmiş, hiç kimsenin suratına bakmadığı şahıs, hala bu ülkede konuşuyor ve itibar görüyor. Hala birinci sayfadan manşet oluyor. Biz bunları söylüyoruz. Bunları Türk futbolundan atmak kavga ise kavgacıyız. Sözde ben Kayserispor başkanına, (Seni gömecek yer bulamam Türkiye ’de) demişim. Recep Mamur’a bizde destek veriyorduk. Ama Recep Mamur, orada Kulüpler Birliği başkanı olacağını bildikleri için bu emek hırsızları kendileri gelmiyor. Vekalet gönderiyorlar. Bütün oradaki herkes karşı çıktı. Ertesi gün gazeteler Recep Mamur başkan oldu demeyeceklerdi. Emek hırsızı vekalet ile başkan seçti diyecekler. Recep Mamur ile sonra konuştuk. O da üzgün olduğunu söyledi. Hala anlı şanlı yazarlar bu konuyu işliyor. Ben mezarcı değilim ki, mezarcılar bu işleri yapar. Senin başkan olmanı istiyorum dedim. Hırsızların vekaleti ile burada başkan olamazsın dedim. İlhan Cavcav, başkan seçildikten sonra (Trabzon’a yakışmayanlar var) burada dedi. Düzgün konuş, adam gibi konuş dedim. Senin taraftarların Trabzon’a şampiyon, Fenerlilere hırsız dedi. Senin bu durumundan sonra Kayserililer seni oraya sokmaz. Biz Anadolu takımların haklarını koruyacağız diyoruz. Kamuoyundaki algı ırzına geçen bu şebekenin oyunu" dedi.

Fırtına 3.turda