Hacıosmanoğlu: Pislikleri örtme çabasındalar

Hacıosmanoğlu: Pislikleri örtme çabasındalar
Hacıosmanoğlu: Pislikleri örtme çabasındalar
PFDK tarafından 180 gün hak mahrumiyeti cezası verilen Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören'i eleştirerek, "Yıldırım Demirören bilmelidir ki devletin savcıları aylarca, gece gündüz çalışıp Türk futbolunu temizleme adına pislikleri ortaya çıkarmıştır. Ancak Demirören, ortaya çıkan bu pislikleri örtbas etme çabası içine girmiştir" dedi.

RADİKAL - Bordo mavili takımın internet sitesinden yapılan açıklama şöyle; “Ey Türk futbolunun patronu Demirören... Siz değil misiniz, “Ben kurullarıma karışmam, onlar bağımsızdır. Kendi kararlarını kendi verir” diyen. Kurulları daha yargı aşamasındayken, federasyon talimatlarına göre hakemleri aramanın bir suç olmadığı ortadayken, ‘Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu kesin ceza alacaktır’ demekle neyi kastediyorsunuz?

Demek ki federasyonun kurullarında hukuk diye bir şey yok. Kendisinin de itiraf ettiği gibi kararlar farklı şekilde alınıyor. Biz bunu biliyorduk, kendisi de bu durumu kamuoyuna açıkladığı için teşekkür ediyoruz.

İbrahim Hacıosmanoğlu'na tarihi ceza!

Sayın Yıldırım Demirören sadece dişinin bize geçtiğini sanıyor. Ama ne yazık ki bizim vücudumuzda dişin geçeceği kadar et kalmadı. Bizim kemiklerimize değecek diş de ancak kırılır. Malum kulübün avukatlarının 6222 sayılı yasanın hakkımda uygulanmasına yönelik şikayette bulunma hazırlığında olduğu basında yer almaktadır. Düşünün ki bir ülkenin federasyon başkanı onların avukatlarıyla birlikte hareket ediyormuş ve savcıları göreve çağırıyor. Ne kadar ortak noktaları var ve ne güzel uyuşuyorlar! Yıldırım Demirören bilmelidir ki devletin savcıları aylarca, gece gündüz çalışıp Türk futbolunu temizleme adına pislikleri ortaya çıkarmıştır. Ancak Demirören, ortaya çıkan bu pislikleri örtbas etme çabası içine girmiştir. Şansal Büyüka’nın sorusuna ise ‘Biz Türk futbolunu hasar almadan kurtardık’ diyecek kadar da yine aynı malum şahıslarla birlikte hareket ettiğini göstermiştir.

Unutulmamalıdır ki bir Trabzonlu olarak, Trabzonspor sevdalısı olarak Trabzonspor’un menfaatleri doğrultusunda bugüne kadar söylediğimiz her söz ve eylemde olduğu gibi bundan sonra ki söylem ve eylemlerimizin de bedeli ne olursa olsun bunun karşısındaki cezayı şeref madalyası olarak bir ömür boyu boynumuzda taşıyacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

DEMİRÖREN NE DEMİŞTİ?

Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, “Yöneticiler arasındaki polemiklerin, çirkin açıklamaların önü arkası gelmiyor. 15 günlük, 45 günlük cezalar belli ki işe yaramıyor. Bu konuda bir şey yapmayı düşünüyor musunuz? Yöneticiler de 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında yargılanamaz mı? Savcılar çekiniyor mu?” sorularına şu yanıtı vermişti:
“Federasyonun verebileceği ceza hak mahrumiyeti. 6222’ye göre yöneticilerin açıklamaları suç. Türkiye ’de yargı ve savcılar hiçbir şeyden çekinmez. Belki de bir başlangıç bekliyorlar. Ben buradan onları göreve davet ediyorum.”

‘SAVCILAR HAREKETE GEÇEBİLİR’

Yıldırım Demirören, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Fenerbahçe maçından önce karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım’ı araması konusunda da savcıların harekete geçebileceğini söyledi. “Herkes herkesi dostane bir şekilde arayabilir” diyen Demirören, “Fakat bunun bir maçtan önce olması doğru değil. Bundan sonra herkes böyle davranırsa ne yapacağız?” diye konuştu. Demirören, Hacıosmanoğlu’nun “Bundan sonra hakemleri aramaya devam edeceğim” açıklamasıyla ilgili de, “O zaman ceza almaya da devam edecektir” yorumunu yapmıştı.