Hacıosmanoğlu: Seccadeli sahtekâr!

Hacıosmanoğlu: Seccadeli sahtekâr!
Hacıosmanoğlu: Seccadeli sahtekâr!
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bordo-mavili camianın önde gelen isimlerinden Faruk Özak'a sert sözlerle yüklendi.

Bordo-mavili yönetimin, eski başkan Sadri Şener'in kulübü soktuğu mali sıkıntının incelenmesi konusunda mahkmeye yaptığı başvurunun yankıları sürüyor. İbrahim Hacıosmanoğlu ve Sadri Şener arasında adeta demeç savaşlarına dönen atışmalara dün bir yenisi daha eklendi. "Trabzon kimsenin babasının çiftliği değil" diyen Hacıosmanoğlu, Şener ve Faruk Özak'ı hedef alarak çok sert açıklamalarda bulundu.

Onur Kıvrak itirafı: Fenerbahçe...


'Her daim kullandılar'
"Burası bazı kişilerin her canı istediğinde egolarını tatmin edeceği yer değil. Şahsi çıkarları için kullanacağı yer de değil. 'Trabzonspor'un futbolcusuyuz, kaptanıyız başkanıyız' diyorlar. Bunları yaparken bedava oynamadınız karşılığında para alıp oynadınız. Ondan sonra kulübün başkanlık makamı size milletvekilliği ve bakanlık getirdi. Her dönem Trabzonspor’u kullandınız."

'Çöküşün sorumlusu Özak'tır'
"Bugünkü Trabzonspor’un ekonomik, maddi ve manevi çöküşünün yegane tek sorumlusu Faruk Özak’tır. Kulübün içerisinde olan olumsuzlukların hepsini kamuoyuna yansıtmadık ama bundan sonra maddi manevi olan tüm olumsuzlukları yansıtacağız. Bugün Akyazı’ya yardımcı olacağını söylüyor. Onun yardımına ihtiyacı yok Trabzonspor'un. Trabzonspor yeni stadında maç oynayamıyorsa bunun sorumlusu Özak'tır. Alışmıştır hazıra konmaya Özak. Yaptığı iş budur."

'Benim dengim değil'
"Bizimle ilgili seviyesiz konuşmaları var. Benim o tür adamlarla aynı masada oturma şansım dahi yok. Tartıya koyduğunuzda benim karşılığım dahi değildir. Onun gerçek yüzünü Trabzon halkı biliyor. Sümer’in Faruk Özak ile ilgili söylediği 'Seccadeli sahtekar' kelimesi kendisine çok güzel yakışıyor. Yıllardan beri Trabzonspor’u nasıl kullandığını kamuoyuyla paylaştığımız zaman kendisine gidecek yer bulamayacak."

Albayrak'tan Özak'a sert eleştiri


'TFF pisliğin üstünde'
"UEFA, Avrupa ’ya gitmeye hak kazanan takımların dosyasını aşağı indireceğinin beyanında bulunmuştu. Şike davasında adı geçen bütün kulüplerin UEFA’ya gitmeye hak kazandığında bu muamele ile karşı karşıya kalacağı gerçeği ortadaydı. Bunu en iyi bilen de TFF’ydi. Ama ne yazık ki 3 Temmuz sürecinden itibaren pisliğin üzerinde oturan ve orada oturmayı kendisine alışkanlık edinen, Türk futbolunu yöneten başkan ve yönetimi kurulları, 'Bu konu kapandı' diye açıklama yaptı. Şu anda Türk futbolunu yönettiğini sanan ama aslında yönetemeyerek Türk futbolunu dünyaya rezil eden kişiler erdem gösterip meşgul ettiği koltuklarından ayrılırsalar Türk futboluna hizmet etmiş olacaklar."

'Otyakmaz arkasında dursun' "Delikanlı adamlar sözünün arkasında durur. Bana, 'futbolcularıma alttan çalıştınız' demedi. 'Beni bu işten ayır, ben işin içinde yokum ama benim futbolcularıma alttan çalıştılar' dedi. İki çocuğumun üstüne yemin ederim bana söylediği söz budur. Delikanlıya yakışan da sözünün arkasında durmaktır. Herkes söylediği sözün arkasında dursun."

'Hocanın istediklerini alacağız'
"Hocanın durumundan kaynaklanan bir nedenden dolayı ismini açıklamıyoruz. Şu anda hocamız ile çalışıyoruz. Onun direktifleri doğrultusunda hamleleri yapıyoruz. Günü geldiğinde de resmi açıklamayı yaparız. Trabzonspor'u başarıya ulaştıracak bir takımla sezona başlamak için elimizden geleni yapacağız."

'15 milyon TL nerede?' "Bu kulübün neresinde ne pislik, ne yanlış varsa bunu kamuoyu ile paylaşacağız. Daha evraklar olmadığı için resmi müracaatını yapmadık ama kulüpte inceleme yapan denetmenler tarafından bulunan, 'Menacerlere ödendi' diye açıkta olan, belgesi ve nereye ödendiği belli olmayan, menacer gideri olarak gösterilen 15 milyon TL var. Trabzonspor’un haklarını korumak, Trabzon’a zarar veren kimse onu toplumun önüne koymak bizim görevimizdir. Biz ayrıldıktan sonra gelen babayiğitler de aynı şeyi bizim için yapabilirler. Yunus Emre Sel (DHA)

Türköz'den istifa açıklaması