Hacıosmanoğlu: Tek isteğimiz adaletli yönetim

Hacıosmanoğlu: Tek isteğimiz adaletli yönetim
Hacıosmanoğlu: Tek isteğimiz adaletli yönetim
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) olağan seçimli genel kurulunda demokratik bir seçim olması temennisinde bulunarak, "Seçilen kim olursa Türk futbolunu adaletli yönetsin" dedi.

İSTANBUL - Kulüpler Birliği Vakfı'nın bugün yapılan toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İbrahim Hacıosmanoğlu, TFF'nin başkanlık seçimiyle ilgili şunları söyledi:
" Demokratik bir seçim yapılacak. Adaylar var, herkes hür iradesi ile kimi desteklemek istiyorsa desteklesin. İçeride de aynı şeyleri söyledik. Kulüp başkanları karar veriyor, ama delege yapısı var. Kimin kime oy vereceği belli değil. Türk futbolundaki adaletsizlikten herkes şikayetçi. Kimi seçerseniz seçin, insanlarda Allah korkusu ve vicdan korkusu yoksa, eğer adalet sağlamayacaksa zaten Türk futboluna hizmet edemiyorsunuz. Bunları her sezon yaşıyoruz. İyi niyet temennilerinde bulunmak güzel. Her toplantıda bulunuyoruz, ama çıktığımızda herkes kendi menfaatini korumak için elinden geleni yapıyor. Oysa şahsi değil, Türk futbolunun menfaatini korumamız lazım. İçerideki konuşmalarımızda da bunu söyledim. 25'inde bir yarış olacak. Demokratik bir seçim olsun. Herkes hür iradesi ile oyunu kullansın. Seçilen kim olursa Türk futbolunu adaletli yönetsin. Bizim tek isteğimiz o."

Bu arada toplantının ardından Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan'ın doğum günü kutlandı. 53'üncü yaş gününü kutlayan Hoşcan, üzerinde fotoğrafının bulunduğu pastayı kesti. Ali DANAŞ (DHA)