Hacıosmanoğlu'ndan Galatasaray'a destek

Hacıosmanoğlu'ndan Galatasaray'a destek
Hacıosmanoğlu'ndan Galatasaray'a destek
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Galatasaray'ın, Fenerbahçe Ülker ile yapacakları son maça çıkmayacaklarını açıklamasıyla ilgili konuştu.

TRABZON - İbrahim Hacıosmanoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldikleri ilk günden bu yana Türk futbolunun temizlenmesi adına çalıştıklarını belirterek, "Bu haklı mücadelemize destek her geçen gün artarak devam ediyor. Sezon boyunca neredeyse tüm Anadolu kulüplerinin desteklerini gerek sözlü, gerekse medyaya verilen demeçlerde defaten dinledik ve şahit olduk. Galatasaray 'ın bu şahıs ile ilgili yaptığı 'şike hükümlüsü' açıklaması desteğin artarak devam ettiğinin bir göstergesidir" ifadelerini kullandı.

Kulüp adı ve rengiyle hiçbir mücadelelerinin olmadığını vurgulayan Hacıosmanoğlu, şunları kaydetti:
"Türk futbolunun kirlenmesine ve insanların futbola olan inancını yitirmesine neden olan insanlarla son ana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Futbolda hukuk tanımaz hamlelerle ilerleyen, şimdi de basketbolda aynı tavır içinde olan bu kişiler, adaletin keskin kılıcını yediklerinde padişah edası ile dolaştıkları spor alanlarına bir daha giremeyecek. Oluşan bu gündem sonrasında sadece Türk futbolunu değil, Türk sporunu yönetenlerin değişen Türkiye 'de kendisine yer bulamayacakları da kesindir." (AA)