Hacıosmanoğlu'ndan Kazlıçeşme açıklaması

Hacıosmanoğlu'ndan Kazlıçeşme açıklaması
Hacıosmanoğlu'ndan Kazlıçeşme açıklaması
İbrahim Hacıosmanoğlu, Gezi Parkı olayları sırasında AKP'nin İstanbul Kazlıçeşme'de gerçekleştirdiği mitinge katılması ve 3 Temmuz süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

AA - Trabzonspor, Florent Malouda ve Jose Bosingwa ile Hüseyin Avni Aker Stadı'nda resmi sözleşme imzaladı. Yaklaşık 7 bin taraftarın katılımıyla düzenlenen imza töreninde konuşan Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Cenabı Allah inşallah sizlere layık olmayı bizlere nasip eder. Çünkü bu koltuk çok önemli bir koltuk. Türkiye 'deki 10 koltuktan biri. Ona yakışan hizmetleri de inşallah Allah nasip eder" dedi.

Malouda ve Bosingwa'ya görkemli imza töreni


"Saha içinde futbolcular mücadele edecek, saha dışında da Türkiye'nin gücünü sadece Türkiye'ye değil dünyaya göstereceğiz" diyen Hacıosmanoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
"Arkadaşlar, yıllardır bizi Trabzon'a yıldız gelmez diyerek uyutuyorlar. Görevdeyken de başkan yardımcısıyken de birçok yıldız oyuncuyla görüştüm. Herkes gelir, almasını bilirseniz gelir. Bugün dünya yıldızları burada. Malouda, Bosingwa... Bunlar eğer İstanbul takımlarına gelmiş olsaydılar Türkiye ayağa kalkardı. Sizlere teşekkür ediyorum burdasınız. Onlar, sahada sizin yüreğinizi sahaya yansıtacaklar, bizi temsil edecekler. O zaman Türkiye'yi değil dünyayı ayağa kaldıracaklar. Malouda ile sözleşme yaparken şampiyonluğa kendisi için prim koyuyorduk. O da Şampiyonlar Ligi'ne, çeyrek finale, yarı finale, finale prim koydurdu ama bu rakam çok düşüktü. Ben rakamı 10 katına yükselttim."

Trabzonspor'da bir ayrılık daha

"YÜREĞİNİ ORTAYA KOYACAK KADRO..."
Hacıosmanoğlu, Trabzonlu duruşuna yakışan bir takım oluşturacaklarını belirterek, "Ezilmeyecek, yüreğini ortaya koyacak kadro kuracağız. Ancak sporda sonucu belirleyemezsiniz. Berabere kalır, mağlup olur galip de gelebilirsiniz. Önemli olan bunu hazmetmek. İsteğimiz, Trabzonlu duruşuna göre sahadaki 11 arkadaşımızın terinin son damlasına kadar mücadele etmesi. Biz de sonucu ne olursa ona katlanacağız" diye konuştu.

Taraftarların, "Trabzon seninle, dik dur eğilme" slagonları üzerine Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:
"Bizim eğilmemiz söz konusu değil. Bugüne kadar kimse boynumu eğmedi. Bizim hiçbir beklentimiz yok, sadece hizmet etme aşkımız var. Bazı önünü göremeyenler 'Kazlıçeşme çöktü' diyor. Ama bilmiyorlar ki Trabzon insanı yaptığının karşılığında ne diyet öder, ne diyet alır. Biz Kazlıçeşme'ye gittik. Bu milletin geleceğiyle oynayan dış güçlerinin içerdeki maşalarını kullandığı uzantılarıyla bu ülkeyi karıştırmaktı amaçları. Biz de Trabzonlu duruşunu sergileyip oraya gittik. Ama şunu da bilmeniz lazım ki 10 senede bu ülkede yapılanları siyasi görüşünüz ne olursa olsun tasvip etmemek hainlikten başka bir şey değildir. Bir 10 sene daha bu ülke bu hızla giderse dünyada söz sahibi olacak. Dışarıda dünyanın kanını emenler ve onların uzantıları da bunu istemiyor. Bu yolda hep birlik olup beraber yürümek zorundayız."

Trabzonspor'da Onur'a yeni teklif


"BAŞBAKANIMIZI SEVİYORUZ"
Hacıosmanoğlu, Türkiye'ye yaptığı hizmetlerden dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ı sevdiğini dile getirerek, "Hizmetlerinden ötürü kendisine şükranlarımızı sunuyorum. Ama ne kadar Kazlıçeşmeye gittiysek, insanlar şunu da bilmesi lazım. Genel kurul sürecinde de söyledik, Trabzonspor'un haklarını gaspedenlerinden elinde emaneti almamız namus borcumuzdur. Her Trabzonlu'ya da namusuna sahip çıkmak yakışır. Canımızı dahi alacak olsa namusunuzun peşinden sonuna kadar gideceğiz. Bizim sesimizi kesecek hiçbir güç yok. Ama ben seçim sürecinde de söyledim, magazinsel olarak kupamızı verin diye söylemler bizden önceki yönetimlere aittir. Bunu benden duymayacaksınız, aldığım zaman da 'kupayı aldık' diye duyacaksınız. Metanetle sürecin tamamlamasını beklemek durumundayız" değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'de temiz futbol inşa etmenin kendilerinin de görevi olduğunu kaydeden Hacıosmanoğlu, "Emin olun, ben yaşıyorum, söylüyorum. Bu ülkede Başbakan diyorlar müdahale ediyor (şike süreci). Müdahale etse bana söylerdi. Çünkü bu ülkede laf söylemediğim bu konuyla ilgili hiçbir insan kalmadı. Sayın Başbakanın yakınında bulunan insanlar da var bunun içerisinde. Kendisiyle de konuştuğumda bu konuyla ilgili hiçbir kelime dahi etmedi. Bunu art niyetli olarak kullanıyorlar" ifadelerini kullandı.

Bosingwa'ya 5.8 milyon euro