Hacıosmanoğlu'ndan Muharrem Usta'ya cevap

Hacıosmanoğlu'ndan Muharrem Usta'ya cevap
Hacıosmanoğlu'ndan Muharrem Usta'ya cevap
Trabzonspor'da 5-6 Aralık'ta yapılacak kongre öncesi sular durulmuyor. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, önceki gece bir otelde çıkan silahlı kavganın ardından "Korkaklar tarih yazamaz" açıklaması yapan Muharrem Usta'ya yanıt verdi.

TRABZON - Trabzon'da önceki gece bir otelde Muharrem Usta'nın yakınındaki isimlerden Fatih Usta'nın tartıştığı K.B.'nin yere ateş açmasıyla sonuçlanan olayın yankıları devam ediyor. Olayın ardından Muharrem Usta'nın, "Biz birilerinin tehditlerinden yılacak, kaçacak insanlar değiliz. Unutmayın ki korkaklar tarih yazamaz" şeklindeki açıklamasına yanıt geldi.

Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kulübün resmi internet sitesinden yayınladığı açıklamada, söz konusu olayın Trabzonspor kongresiyle hiçbir alakası olmadığını vurguladı.

Başkan adayı Muharrem Usta'ya tepki gösteren Hacıosmanoğlu, "22.11.2015 gecesi Trabzon'da bir otelde Trabzonspor başkan adaylarından birisinin akrabalarının kendi kişisel meseleleri için yapmış oldukları tartışmanın sonucunda çıkan olayları yaklaşan kongreyle bağdaştırma çalışmalarını ve Trabzonspor'un adını kişisel menfaatleri için kullananları kınıyoruz. Ancak daha vahimi Trabzonspor'a başkan olma yarışına soyunan adayın bu kişisel olayı kullanarak 'Korkaklar tarih yazamaz' şeklindeki ucuz söylemleri ise buradan paye çıkarma çabasıdır. Trabzonspor bir tarihtir ve kimsenin yeniden yazmasına da ihtiyacı yoktur. Tarihi öğrenemeyenler, onu tekrar yaşamak zorunda kalırlar." Ömür AVCI (DHA)