Hacıosmanoğlu'ndan Yıldırım'a; Yüzüme konuşsun

Hacıosmanoğlu'ndan Yıldırım'a; Yüzüme konuşsun
Hacıosmanoğlu'ndan Yıldırım'a; Yüzüme konuşsun
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe'nin resmi siteden yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

İbrahim Hacıosmanoğlu, Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur'a yönelik "Seni gömecek yer bulamam" gibi bir ifade kullanmadığını belirtirken, Fenerbahçe'nin açıklamasına ise "Siteden değil yüzüme konuşun" diyerek tepki gösterdi.

Trabzonspor'un efsane kadrosu dağıldı

Hacıosmanoğlu'nun açıklamaları şöyle:
"Anadolu takımları kardeş takımlarımız. Kayserispor Başkanı da olayların buraya gelmemesini arzu etmiştir. Biz ağabey olarak gördüğümüz sıcak ilişkiler içerisinde olduğum Recep Mamur Bey, Fenerbahçe'nin vekaletini kötü bir amaçla almadığını söyledi. Ama kulüpler Birliği'nde kamuoyuna yansıdığı gibi bir ifadem olmadı. Ancak benim kullandığım iddia edilen ifadeleri çıkaranlar ise Fenerbahçe'nin başında olan zati muhteremin işi bu. İsmini zikretmek istemiyorum. Kayserispor başkanını kullanmaya çalışmışlar. Kayserispor başkanının Kulüpler Birliği başkanı seçilmediği iyi oldu. Çünkü seçilseydi ertesi gün gazetede 'Emek hırsızı Aziz Yıldırım başkan seçtirebiliyor' yazacaklardı. Bu da emek hırsızın son ayak oyunlarıydı, işe yaramadı.Yandaş medyalarına yalan haber yazdırdıklarını yeni bir literatür kattığını herkes gördü. Ben o tür cümleleri kullanmam. Hiçbir Anadolu kulübü için kullanmam. Ancak o zat-ı muhterem şaşkın ördek gibi dalmış olaya. Bugün yaptığı açıklamada kendilerin yaptığı ahlâksız suçları ve şikeyi çıkarıp da senaryolar oynayıp bizi kötülemeye çalışıyorlar. Onlar kendi camialarını rezil ettiler hem de dünyaya rezil ettiler. Hakaret eden, bütün herkesi şikayet eden, sadece kendisinin temiz olduğunu söyleyen emek hırsızı var."

F.Bahçe'den Trabzon'a çok sert cevap


"FENERBAHÇE AZİZ YILDIRIM'DAN KURTULURSA..."

"Siteden açıklama yapmayacak bizim karşımıza çıkacak yüzümüze söyleyecek. Askerlik yapmayan biri nasıl bir yüzle hala konuşuyor? Zaten Fenerbahçe camiası kurtulursa bu zat-ı muhteremden kurban kesecek. Bize kısa süreli başkan diye yayın yapılıyor. Biz kısa süreli başkanlık yaparız ama onurlu başkanlık yaparız."

"ŞAMPİYON BİR TAKIM KURUYORUZ"

İbrahim Hacıosmanoğlu, Bosingwa transferiyle ilgili olarak ise "Arkadaşlar ilgileniyor. Onlar sonuçları bildirir. (Trabzonspor'a yıldız oyuncular gelmiyor) diye eleştiren eski başkanlara söylüyorum; Yabancı gelir, ancak bunu becerebilmek gerekir. Yıllardır gereksiz yere para harcandı. Elimizdeki yabancılarla sözleşmeleri karşılıksız feshedip Trabzonspor sevdalılarının beklediği arzuladığı takımı kuracağız. Bedelsiz, takıma yarar sağlayacak oyuncuların peşindeyiz. Şampiyon bir Trabzonspor kuruyoruz" dedi.

"Trabzonspor da Yıldırım'a vekalet verdi"

RESMİ SİTEDEN AÇIKLAMA

Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinde İbrahim Hacıosmanoğlu imzasıyla yer alan açıklama şöyle:
"Göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız açıklamalarla ezber bozduğumuzun farkında olarak her yeni güne başladık. Söylemlerimiz ile spor dünyasında, sporu yönetenlerin kirli ve karanlık ilişkilerin içinde olmaması gerektiğini, olanların da bu dünyanın dışına itilmesini istedik.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ’ün kurduğu Büyük Türkiye Cumhuriyeti’ne en önemli ve kutsal vazifesini yerine getirmemiş “Fenerbahçe’nin Yeni Başkanı”, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimlerini kullanmakta ısrarcı olmamalı. Aldığı sahte çürük raporu sonrası, yürüyüş konusunda zaman zaman kendi aklı bile karışan bir zihniyetin, bırakın spor kulübü yönetmesini, spor alanlarının yanından bile geçmemesi gerekir.

Kendi kongre üyesinin talebi doğrultusunda mahkeme kararı ile başkanlığı alınan ve yine mahkeme kararı ile en kısa zamanda kongre yapmak şartı konulanarak, geçici süre ile başkanlık koltuğuna oturan bir kişinin ciddiyetinden şüphe edilmeli.

Bugüne kadar, gerek ulusal ve uluslararası spor yargısında gerek ise adli yargı tarafından suçları tespit edilmiş kişiler, görev süresi boyunca hem kendi camiasına hem de Türk futboluna kabus gibi çökmüştür.

Bizler görev süremiz konusunda Büyük Trabzonspor’un Büyük Kongre Üyeleri’nden icazet aldık. “Fenerbahçe’nin Yeni Başkanı” kendisini Trabzonspor Genel Kurulu’ndan yüksek görmek gibi bir gaflete düşmüş olacak ki; haddini aşan yakıştırmalar yapmakta.

Üslup konusunda ders alacağımız son birim olan “Fenerbahçe’nin Yeni Başkanı” umarım bu mesnetsiz ifadelerini UEFA süreci tamamlandıktan sonra da ifade edebilecek bir mecra bulur."

Trabzonspor'da flaş transfer