Hadi gel de git bu maça!

Hadi gel de git bu maça!
Hadi gel de git bu maça!
Bursaspor-Galatasaray Türkiye Kupası yarı final rövanş maçı için Yeşil-Beyazlı kulübün belirlediği bilet fiyatı dudak uçuklattı. Timsah Yönetimi, rakip taraftarların maça girmesi için 800 lira ödemesi gerektiğini açıkladı.

Bugün Bursa Atatürk Stadı’nda oynanacak Bursaspor- Galatasaray Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşına Yeşil-Beyazlıların açıkladığı bilet fiyatları damga vurdu. Bu akşam saat 20.00’de oynanacak maçın biletleri dün sabah 10.00’da satışa çıkarken açık kale arkası tribünü ve misafir tribünü biletlerinin 800 lira olarak belirlendi. Yani Bursaspor-Galatasaray maçını izlemek isteyen Sarı-Kırmızılı taraftarlar, 2014 asgari ücret tutarından sadece 46 lira eksik ödemek zorundalar.
Ayrıca Bursaspor’un bu sezon ki kombine bilet fiyatlarına bakıldığında kapalı kombinesi 600-480, maraton kombinesi 300-240, kapalı kale arkası 150-120, açık kale arkası ise 100-80 lira olarak satışa sunulmuştu. Galatasaray maçının bir bilet fiyatının pahalı olan tek kombine sınıfı ise Bursagaz VIP kombineleri. Bu arada bu akşamki maçın diğer bilet fiyatları ise şöyle: Bursagaz VIP B tribünü birinci sıra 300, 2-6’ncı sıralar 200, kapalı C tribünü 100, maraton tribünü 50. 

Hasılatımız çok az ondan yaptık

Sosyal medyada artan tepkiler sonrasında bilet fiyatlarıyla ilgili açıklama yapan Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan, “Bu sezon aldığımız cezalar nedeniyle hasılattan çok yoksun kaldık. Bunu çıkarmamız lazımdı” dedi. Bunun altında bir şey aranmaması gerektiğini belirten Körüstan, “Sadece Galatasaraylılara özel bir uygulama değil. Kendi taraftarımıza da aynı fiyat uygulanıyor. Bu sezon aldığımız cezalar nedeniyle hasılattan çok yoksun kaldık. Bunu çıkarmamız lazımdı. Yönetim kurulu olarak böyle bir karar aldık. Bundan daha fazla da bir açıklama yapmak istemiyorum” diye konuştu.