Hafife alınacak maddeler değilmiş

Süreyya Ayhan Kop'un dopingli çıktıktan sonra Atletizm Federasyonu'nu hedef alan açıklamalarına federasyondan sert yanıt geldi. Yapılan yazılı açıklamada, milli sporcuyu atletizme kazandırmak için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'yle...

ANKARA - Süreyya Ayhan Kop'un dopingli çıktıktan sonra Atletizm Federasyonu'nu hedef alan açıklamalarına federasyondan sert yanıt geldi. Yapılan yazılı açıklamada, milli sporcuyu atletizme kazandırmak için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'yle federasyonun her türlü maddi ve manevi desteği verdiği kaydedilirken, Süreyya'nın numunelerinde bulunan doping maddelerinin 'hafife alınacak maddeler olmadığı'nın altı çizildi. Federasyon, Süreyya Ayhan-Yücel Kop çiftinin sürekli kendileriyle görüşmekten kaçtığı, kamp yerlerinin yalnızca dostları tarafından bilindiği, bu nedenle komplo olasılığının olmadığı vurgulandı.
Süreyya Ayhan Kop'un suçlamalarına da yanıt veren federasyon açıklamasında, "Suçlayıcı cümlelerini bugüne kadarki davranış ve tutumlarına yakışır bir davranış olarak görüyor, takdir ve yorumunu spor kamuoyuna bırakıyoruz" denildi. Tehdit edildiğini iddia eden milli atletin bu konuda Emniyet güçlerine müracat etmediği de belirtildi.
Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu da, Süreyya Ayhan Kop'ta doping maddesi bulunmasının, kendisi açısından da Türk atletizmi açısından da iyi olmadığını söyledi. (Spor Servisi)