Hafta sonu maçlar geç başlayacak!

Hafta sonu maçlar geç başlayacak!
Hafta sonu maçlar geç başlayacak!
İstanbul'daki hakemler, son haftalarda kendilerine yönelik şiddetin artması üzerine bu hafta sonu maçları 10 dakika geç başlatma protestosu yapacak.

Radikal.com.tr - İstanbul amatör liglerinde son haftalarda hakemlere karşı fiili saldırıların artması nedeniyle düdükler bu hafta sonu 10 dakika geç çalacak. Hakemler, müsabakaları 10 dakika geç başlatacaklar.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği İstanbul Şubesi’nin internet sitesinden yapılan açıklamada “Hakemlerimize yapılan fiili Saldırılar nedeniyle bu haftaki bütün müsabakalar 10 (On) dakika geç başlatılacaktır” denildi.

Sitede ayrıca ‘Kınıyoruz’ başlıklı bir yazı yayımlanırken şu ifadeler kullanıldı: “Son haftalarda amatör kümelerde oynanan müsabakalarda, hakemlere yönelik alçakça yapılan fiili saldırıları, esefle ve şiddetle kınıyoruz. Hakemlerimize yapılan fiili saldırıların ve futbolumuzdaki tüm şiddete dönüşen eylemlerin, sona ermesi için bütün kurumları göreve davet ediyoruz. Futbol camiası içerisinde bulunan herkesin, hakem camiasına destek vermesini ve hakem camiasının vakur duruşunu alkışlamasını bekliyoruz. Hakem camiası, tüm sahalarımızda şiddetin yer almamasını savunur. Bu konuda üzerine düşecek bir şey varsa yapacağından ve hakemlere yönelik fiili saldırıların tekrarı halinde, takınacağı tavrın vicdanlarımızın sesiyle yüksek olacağını kamuoyuna üzüntüyle bildiririz.”

Çekmeköyspor'un maçlarına çıkmadılar
Son olarak iki hafta önce U17 Ligi'ndeki Çekmeköyspor-Selimiyespor maçında konuk ekip 2-0 öndeyken ev sahibi takımın taraftarları ve futbolcuları müsabakanın hakemini bayılıncaya kadar dövmüştü. Bunun üzerine Çekmeköyspor Yönetim Kurulu takımlarını ligden çekmişti. Çekmeköyspor'un 1. Amatör Lig ve U15 Ligi'ndeki maçlarına verilen hakemler de bu takımın maçlarına çıkmamıştı.