Haftanın en kârlısı İstanbul BB

Türk Telekom Lig A'nın zirvesini ilgilendiren mücadele dün Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaydı. İstanbul Büyükşehir, büyük bir taraftar desteğiyle oynayan Malatyaspor'u 2-0 yendi.

İSTANBUL - Türk Telekom Lig A'nın zirvesini ilgilendiren mücadele dün Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaydı. İstanbul Büyükşehir, büyük bir taraftar desteğiyle oynayan Malatyaspor'u 2-0 yendi. Bu sonuçla ikinci sıradaki İstanbul BB, üçüncü sıradaki rakibiyle arasındaki puan farkını üçe çıkardı. Gençlerbirliği OFTAŞ da Mardinspor'a 3-0 yenilince, İstanbul BB liderle arasındaki puan farkını ikiye indirdi.
Kümede kalma mücadelesi veren Akçaabat Sebatspor, sahasında oynadığı karşılaşmada Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'la yenişemedi: 1-1. Ev sahibi takımın oyuncu, teknik kadrosu ve yöneticileri, karşılaşmanın son dakikalarında hakem Özgüç Türkalp'e büyük tepki gösterdi. Manisa'da yaşananlar tekrarlanmadı ama tepkiler karşılaşma sonrası da sürdü.
Türk Telekom Lig A'da diğer sonuçlar: Türk Telekom-Kocaelispor: 0-1, Orduspor-Uşakspor: 4-0, Diyarbakırspor-Kasımpaşa: 2-2. (Spor Servisi)