Haftanın oyuncuları belli

NBA'de haftanın oyuncuları belli oldu. Batı Konferansı'nda Phoenix Suns'ın Kanadalı oyun kurucusu Steve Nash, Doğu Konferansı'nda ise Chicago Bulls'tan Ben Gordon bu ödüle layık görüldü.

NEW YORK - NBA'de haftanın oyuncuları belli oldu. Batı Konferansı'nda Phoenix Suns'ın Kanadalı oyun kurucusu Steve Nash, Doğu Konferansı'nda ise Chicago Bulls'tan Ben Gordon bu ödüle layık görüldü. Suns'ın geçen hafta aldığı üst üste dört galibiyette büyük pay sahibi olan Steve Nash, bu karşılaşmalarda 22.5 sayı, 14.8 asist ortalamaları tutturdu. Tecrübeli oyuncu ikisi üst üste olmak üzere bu sezon üçüncü kez Batı Konferansı'nda haftanın en iyi oyuncusu seçildi. Ben Gordon da geçen haftayı 26.8 sayı, 4.3 ribaunt ve 4.8 asist ortalamalarıyla forma giydi.
Öte yandan, Las Vegas'ta 16-18 Şubat tarihleri arasında yapılacak 'All Star' etkinlikleri içinde yer alan yetenek yarışmasına katılacaklar belli oldu. Geçen yılın şampiyonu Miami Heat'li Dwyane Wade'in yanı sıra, New Orleans Hornets'tan Chris Paul, Phoneix Suns'tan Steve Nash ve Cleveland Cavaliers'tan LeBron James birincilik ödülü için mücadele edecek. Geçen yıl finalde LeBron James'i yenen Dwyane Wade en yetenekli oyuncu seçilmişti. (Spor Servisi)