"Hagi'yi atamam, idare et!"

"Hagi'yi atamam, idare et!"
"Hagi'yi atamam, idare et!"
1995 yılında Fenerbahçe'de profesyonel olan eski futbolcu Serkan Reçber, 17 yıl sonra Gheorghe Hagi ile ilgili şok bir iddiada bulundu.

Olayın yaşandığı 1997 yılında Çanakkele Dardenelspor forması giyen Serkan Reçber, "Hagi Türkiye 'ye gelmiş geçmiş en büyük oyuncudur. Ne Alex ne de başkası onun yerini alamaz. Sadece ayakları değil aklı da ayakları kadar büyüktü. Hakemler korkardı, rakipler saygı duyardı, kendi takım arkadaşları hem korkar hem de saygı duyarlardı. Saha içinde büyük bir liderdi" dedi.

İşte Cimbom'un yeni stoperi


"BURADA 25 BİN KİŞİ VAR"

Radyospor'dan Aydın Cingöz'ün haberine göre; eski futbolcu Serkan Reçber, "1997 yılında Çanakkale Dardanelspor ile Ali Sami Yen deplasmanına gittik. Hoca, Hagi'yi tutma görevini bana verdi. İkili mücadele sırasında Hagi, bana dirsek attı. Dudağım patladı, dişim yerinden oynadı, sallanıyor. Maçın Antalya bölgesi hakemi İlhami Kaplan, Hagi'nin bana attığı dirseği gördü. Hagi'ye ne yapıyorsun diye çıkışınca, bana dönüp 'Sus çocuk . Burası bizim saha' dedi. Ben de 'Burası da Türkiye ve ben de Türküm" dedim. Ardından hakem İlhami Kaplan'a döndüm ve dedim ki; 'Hoca bana dirsek attığını gördün. Bak dudağım patladı, dişim sallanıyor... İlhami Kaplan ise kulağıma eğilip 'Burada 25 bin kişi var. Hagi'yi atamam. İdare et, tanıdığım iyi bir diş doktoru var' dedi. Hagi'yi oyundan atmadı" ifadelerini kullandı .

Maçın ilerleyen dakikalarında Rumen yıldızın oyundan çıkarken yanına geldiğini belirten Reçber, "Elimi sıktı. 'Haklıydın çocuk, özür dilerim' dedi ve gitti" şeklinde konuştu.

Galatasaray'dan çözüm sürecine destek