Hagi'yi hayrete düşüren konular

Bursaspor Teknik Direktörü Gheorghe Hagi, her anlamda çok gelişmiş bir kent olan Bursa'nın futbolda bu denli geride bulunmasına anlam veremediğini belirterek, "Bursa gibi ekonomik ve sosyal açıdan büyük bir kentin takımı, ligde şampiyonluk yarışı içinde olmalı" diye konuştu.

BURSA - Bursaspor Teknik Direktörü Gheorghe Hagi, her anlamda çok gelişmiş bir kent olan Bursa'nın futbolda bu denli geride bulunmasına anlam veremediğini belirterek, "Bursa gibi ekonomik ve sosyal açıdan büyük bir kentin takımı, ligde şampiyonluk yarışı içinde olmalı" diye konuştu. Rumen teknik adam, taraftarlara ve özellikle çok iyi bir takım kurabileceğine inandığı için Bursaspor'a geldiğini, görev süresi içinde de ne denli doğru bir karar verdiğini gördüğünü ifade etti.
Futbolun toplumsal bir olgu olduğunu, gençlere spor ruhu hakkında eğitim verdiğini ifade ederek, "Futbolun ayrıca finansal kaynağa ihtiyacı var. Bu da sponsorlar tarafından karşılanmalı. Bursa'da iki tane otomobil fabrikası var. Bu fabrikaların kentin tek takımına sponsor olmamalarına hayret ediyorum'' görüşünü dile getirdi. Rumen hoca gelecek yıllar için iyi bir kadro oluşturduklarına değinerek, "Bu oyuncular ligde iyi işler yapacak. Ancak zamana ve desteğe ihtiyacımız. Zaman içinde çok daha iyi noktalara geleceğimizi düşünüyorum" ifadesini kullandı. (Spor Servisi)