Hajrovic Galatasaray'dan koptu

Hajrovic Galatasaray'dan koptu
Hajrovic Galatasaray'dan koptu
Galatasaray 'ın 2013-2014 sezonununun devre arasında Grasshoppers'tan transfer ettiği Izet Hajrovic, kendisine 90 gündür ödeme yapılmadığını öne sürerek FIFA'ya başvurmuştu. FIFA geçici lisans için başvuruda bulunan Boşnak oyuncunun talebini kabul etti ve geçici lisans verdi.

Radikal - Sarı kırmızılı kulüpten ücretini vaktinde alamadığı gerekçesi ile sözleşmesindeki maddeye dayanarak mukavelesini fesh eden İzed Hayroviç'in, FIFA'nın bu kararı sonrasında  Galatasaray 'dan ayrılması kesinlik kazandı. Galatasaray Boşnak yıldız FIFA'lık olurken, Hajroviç'in bonservisi elinde olarak istediği kulübe imza atma şansı bulunuyor. Hajrovic'in Werder Bremen ile görüştüğü biliniyor.

Hajroviç ile G.Saray'ın yolu kesin olarak ayrılırken, sarı kırmızılı kulübün geçen sezonun devre arasında Grasshoppers'tan 3.7 milyon euroya transfer ettiği Boşnak futbolcu ayrıca sözleşmesindeki gelecek 4 yılda alması gereken 4.6 milyon euro parayı da talep ediyor.  Galatasaray KAP'a yaptığı açıklamada Boşnak oyuncunun ödemelerinin geç yerine getirilmiş olması nedeniyle 4.6 milyon euroluk erken fesih tazminatı istediğini duyurmuştu.


ŞÜKRÜ ERGÜN BÖYLE BİR ŞEY YOK DEMİŞTİ

Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Hajrovic'in alacaklarının ödenmemesi nedeniyle kulübü FIFA'ya şikayet ettiği ve ülkesinden dönmeyeceği yönünde çıkan haberlerle ilgili yaptığı açıklamada "Hajrovic'in alacakları konusunda herhangi bir resmi kurumdan bize gelmiş bir ihtar yazısı yok. Böyle bir ödeme sorunu olduğu da benim bilgim dahilinde değil ama bu olmadığı anlamına da gelmez" demişti.

RIBERY NASIL KAÇMIŞTI?

Galatasaray, 2004-2005 sezonunun ara transfer döneminde Franck Ribery’yi Metz’den 2.5 milyon Euro karşılığında kadrosuna katmıştı. Ribery, kısa sürede performansıyla lige damga vurmuş, Sarı-Kırmızılı taraftarların sevgilisi olmuştu. Fransız devi Marsilya, yıldız futbolcuyu transfer etmek için Galatasaray’a 7 milyon Euro teklif etmiş ancak geri çevrilmişti. Ribery’nin Türkiye macerası kısa sürdü. Fransız oyuncu, 100 bin Dolar’lık alacağı zamanında ödenmeyince sözleşmesini tek taraflı fesh etti. Galatasaray’ın FIFA’ya yaptığı itiraz da fayda etmedi. Marsilya, bedavaya imza attırdığı Ribery’yi sadece iki sezon sonra 25 milyon Euro’ya Bayern Münih’e sattı.