Hajrovic şaşkın: Sistem kurbanıyım

Hajrovic şaşkın: Sistem kurbanıyım
Hajrovic şaşkın: Sistem kurbanıyım
Chelsea maçında ilk yarım saatte oyundan alınan Izet Hajrovic, Mancini'nin performansından memnun olduğunu söyledi.

Chelsea karşısında kariyerinin ilk Şampiyonlar Ligi deneyimini yaşayan Izet Hajrovic, maça 11'de başlamasına rağmen 30. dakikada teknik direktör Roberto Mancini tarafından oyundan çıkarılmıştı. Bosna Hersekli genç oyuncu, erkenden oyundan alınması ve maçla ilgili düşüncüleri hakkında İsviçre basınına konuştu.

Chelsea'nin 'çorap' krizi


Erkenden oyundan alınmasına çok şaşırdığını belirten Hajroviç, "İlk yarım saatte oyundan alınmam aklımı karıştırdı. Çünkü 30 dakikada bazı ofansif aksiyonlarım vardı. Bunlar neredeyse golle sonuçlanacaktı" dedi.

"MANCINI BENDEN MEMNUN"

Roberto Mancini'nın maçtan sonra kendisini neden oyundan aldığıyla ilgili açıklama yaptığını ifade eden genç oyuncu, "Mancini, bana sistemi 4-4-2'den 4-3-3'e değiştirdiğini, merkezi daha stabil tutmak istediğini, bu değişikliğin benim performansımla alakası olmadığını söyledi. Taktik değişikliğinin kurbanıydım. Mancini, burada olduğum 6 hafta boyunca gösterdiğim gelişimden de çok memnun olduğunu ekledi. İtalyan teknik adam, bu değişikliğe kesinlikle takılıp kalmamamı ve bugüne kadarki gibi devam etmemi istedi" ifadelerini kullandı.

Galatasaray taraftarının Chelsea maçında oluşturduğu atmosfer için, "Muazzam ve çılgıncaydı" ifadelerini kullanan Bosnalı oyuncu, "Stada vardığımızda taraftar şarkılara başlıyor. 55 bin kişi ama 100 bin gibi ses çıkıyor. Maçta ise taraftarlar bizi öne doğru kamçıladı. Yedek kulübesinden her çıkışımda bile tüylerim diken diken oluyordu. Neden bahsettiğimi anlamak için bunu mutlaka yaşamanız gerek" dedi. (NTV Spor)

Chelsea'nin 'çorap' krizi