Hakan Balta'ya 2 yıllık sözleşme!

Hakan Balta'ya 2 yıllık sözleşme!
Hakan Balta'ya 2 yıllık sözleşme!
Galatasaray, Hakan Balta'nın sezon sonunda bitecek mukavelesini iki yıl daha uzatıyor. Yine 1 milyon 250 bin Dolar alacak olan sarı-kırmızılı futbolcu, 34 yaşında sahalara veda etmeyi planlıyor.

A Milli Takım ve Galatasaray formasıyla kariyerinin en güzel günlerini geçiren Hakan Balta, bu performansının karşılığını aldı. Tecrübeli savunma oyuncusu, 2 yıl daha sarı-kırmızılı formayı giyecek.

Galatasaray'ın Astana maçı kadrosu

Skorer.com'da yer alan habere göre; 32 yaşındaki futbolcuyla yapılan görüşmelerde mutabakat sağlanırken, imzanın önümüzdeki günlerde atılacağı bildirildi.

Galatasaray’dan daha önce senelik 1 milyon 250 bin Dolar alan Hakan’ın, yeni sözleşmede ücreti değişmedi. Sarı-kırmızılı futbolcu, önümüzdeki 2 sene için de yine aynı parayı alacak. 2007’den bu yana Galatasaray forması giyen Hakan Balta, maç başı ücreti olarak da yine 10 bin Dolar kazanacak.

Galatasaray yönetiminin bu kararı almasında, teknik kadronun raporu, Hakan Balta’nın istikrarlı performansı ve yine tecrübeli futbolcunun takım içerisinde en sevilen isimlerden biri olması etkiliydi. Yeni sözleşmeye beraber 34 yaşına kadar Galatasaray forması terletecek olan Hakan Balta’nın, sarı-kırmızılı formayla futbola veda etmek istediği öğrenildi.

Yönetimin, Sneijder ’le beraber Hakan’ın imzasını da önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyuracağı bildirildi.

İddaa'nın şampiyonluk oranları değişti