Hakan Blackburn'de

Galatasaray'la yaşadığı maddi sorunlar üzerine kadrodışı bırakılan Hakan Ünsal, Tugay'ın takımı Blackburn Rovers ile anlaşmaya vardı.

  • Galatasaray 'la yaşadığı maddi sorunlar üzerine kadrodışı bırakılan Hakan Ünsal, Tugay'ın takımı Blackburn Rovers ile anlaşmaya vardı. Hakan, "Ben her konuda anlaşmaya vardım. Blackburn ile Galatasaray arasında da herhangi bir sorun kalmadı. Oturma izninin ardından imza atacağım" dedi. Formalitelerin bir hafta içinde tamamlanması ve Hakan Ünsal'ın gelecek hafta resmen Blackburn'lü olması bekleniyor. Blackburn menaceri Graeme Souness, Hakan Ünsal'ın İngiltere 'de çalışma izni almak için Türk Milli Takımı'nda gereği kadar oynamadığını ancak Tugay'ın transferinde olduğu gibi, bu duruma hukuksal yollardan itiraz ettiklerini söyledi.
  • Emre Aşık ve Ümit Karan dün akşam gördükleri sarı kartlarla Şampiyonlar Ligi'nde cezalı duruma düştüler. İki oyuncu, Liverpool ile 26 Şubat'ta Ali Sami Yen'de oynanacak rövanşta forma giyemeyecek.
  • Galatasaray'da Rumen futbolcu Niculescu dün ilk kez 18 kişilik kadroda yer aldı. Teknik direktör Lucescu Ayhan'ı sakatlığı nedeniyle tribüne gönderirken, yeni transfer Gonzalez'i de 18 kişilik kadroya almadı.
  • Gurbetçiler, Galatasaray'ı Anfield Road'da da yalnız bırakmadı. İngiltere'nin diğer kentlerinden ve Avrupa'nın her köşesinden Liverpool'a gelen 1500 Türk, müthiş bir tezahüratla maça renk kattı. Maçı eski Galatasaraylı Tugay Kerimoğlu da izledi. Tugay'a Türk seyircilerin bulunduğu tribünden büyük sevgi seli vardı. Yoğun yağmurun maça başlamadan önce durması, Sarı-Kırmızılı futbolcuları sevindirirken, sokaklardaki Leeds'lilere rağmen taraftarlar kaşkollarını ve bayraklarını açarak şehir merkezinde sevinç gösterisinde bulundular.
  • Liverpool'un konuk basın mensuplarına dağıttığı dosyaların içinde resmi bir mektup dikkat çekiyordu. Liverpool Basın Şefi Ian Cotton imzalı ve "Sayın misafirimiz" diye başlayan Türkçe mektupta gazetecilerin bütün ihtiyaçları ayrıntıyla yazılıydı ve Türk spor yazarlarına gerektiğinde her türlü yardımın yapılacağı belirtiliyordu.
  • Hollanda televizyonu için maçı yorumlayan eski milli futbolcu Wim Kieft, bu sezon Galatasaray'ın başarısını şaşkınlıkla izlediğini söylerken "O kadar çok yıldızını kaybedip, Şampiyonlar Ligi'nde halen yoluna devam etmesi beni şaşırtıyor. Real Madrid'i geçen sezon 2-0'dan 3-2 yendiği maçı izledikten sonra Galatasaray'ı unutmak mümkün değil" sözlerini kullandı.
  • İngiliz bulvar gazetelerinin saldırgan yayınları teknik direktör Mircea Lucescu'yu çileden çıkardı. Ciddi olarak bilinen gazetelerde de vahşi futbol oynadığı ileri sürülen Galatasaray, yanlı haberlerle yıpratılmaya çalışıldı. Lucescu maç öncesinde futbolcularına kart konusunda yine uyarılar yaptı. Rumen çalıştırıcı, takımı maçın stresini üzerinden atması için şehirdeki Beatles müzesine götürdü.
  • Başkan Mehmet Cansun, İstanbul 'daki yoğun işleri nedeniyle Liverpool'a gelemedi. Anfield Road'un tribünlerinde yönetimden yalnızca Futbol Şube Sorumluları Abdurrahim Albayrak ve Özer Saraçoğlu vardı.