Hakan Şükür ayrılmadan (!) önce şov yaptı

Bu haftaki spor programlarının gündemindeki başlıca konulardan biri Hakan Şükür'ün, Galatasaray yönetimiyle arasında soğuk savaş yaşadığıydı.

İSTANBUL - Bu haftaki spor programlarının gündemindeki başlıca konulardan biri Hakan Şükür'ün, Galatasaray yönetimiyle arasında soğuk savaş yaşadığıydı. Akabinde dün bazı gazetelerin manşetlerini tecrübeli golcüye ilişkin haberler süsledi. Kimi Hakan'ın takımdan ayrılabileceğinden dem vurdu, kimi kalıp yönetimle mücadelesini sürdüreceğinden. Bir iddia da 'rekortmen golcü'nün Fenerbahçe derbisi sonrası basın toplantısı düzenleyerek 'bütün gerçekleri' açıklayacağı yönündeydi. Hakan Şükür ise takımının dünkü idmanında şov yaptı ve en azından takımı değil ama futbolu bırakmayacağının 'fiziksel' kanıtlarını sundu. Tecrübeli kaptan, güzel hareketleri ve golleriyle antrenmana damgasını vururken neşesiyle de dikkat çekti.
İdmanın genel haletiruhiyesine gelince; UEFA Kupası'nda yarın oynanacak Panionios maçı öncesinde Sarı-Kırmızılılar, antrenmanın yarısında sahaya çıkan teknik direktör Karl Heinz Feldkamp öncülüğünde hafif bir çalışma yaptı. Kalli zorlu maç temposunda oyuncularını fazla zorlamazken, dünkü idmanda futbolcular sadece şut attı. Kanatlardan yapılan ortalarla gol provası yapan futbolcular, kısa bir süre de penaltı atışları yaptı. Feldkamp'ın antrenman öncesinde oyuncularıyla tesislerde bir toplantı yaptığı öğrenildi.
Panionios yolculuğu bugün
Öte yandan takımın genç yıldızlarından Arda, şut çalışması sırasında sakatlanarak çalışmayı yarıda bıraktı. Şut atarken sağ dizinde ağrı hisseden Arda, Feldkamp'ın yanına gelerek sakatlandığını bildirdi. Tecrübeli çalıştırıcı, Arda'dan saha etrafında biraz koştuktan sonra soyunma odasına gitmesini söyledi. Arda'nın durumunun yapılacak kontrollerden sonra belli olacağı açıklandı. İdmanda, sakatlıkları süren Linderoth, Hasan, Hakan Balta ve Ayhan fizyoterapist Cevat Güler yönetiminde çalışırken, Bouzid ise koşu yapmakla yetindi. Sakatlıkları bulunan Barış, Okan ve Carrusca ise idmana katılmadı. Galatasaray, Panionios maçı için bugün Yunanistan'a gidecek.
Trabzonspor maçının kahramanı Serkan Çalık ise idman sonrası ayaküstü bir basın toplantısı düzenledi. Ailesinin Almanya'ya geldiği yer olan Trabzon'da, Trabzonspor'a gol attığını belirten Serkan, "Tabii ki çok mutlu oldum. Ama önemli olan maçı kazanmamızdı. Benim gol atmam değil, takımın kazanması önemliydi" dedi. 21 yaşındaki oyuncu, Panionios maçının çok önemli olduğunu da vurgulayarak, "Ne yazık ki sakatlıklarımız var. Barış da sakatlandı. Ancak Nonda ve Linderoth sakatlıktan kurtuldu. Çok önemli bir maç ve yenmeliyiz" ifadesini kullandı. Sezon başından bu yana fazla oynama şansı bulamamasının hatırlatılması üzerine de Serkan, "Tabii ki insan oynayamadığı için üzülüyor. Her futbolcu oynamayı ister. Bekledim, şans geldi ve elimden geleni yapmaya çalıştım" diye konuştu. (Spor Servisi)