Hakan Şükür az daha Fenerbahçeli oluyormuş!

Hakan Şükür az daha Fenerbahçeli oluyormuş!
Hakan Şükür az daha Fenerbahçeli oluyormuş!

Rıdvan Dilmen ve Hakan Şükür

Futbolda şike davasında savunma yapan Yavuz Ağırgöl "Rıdvan Dilmen, Cemil Turan, Oğuz Çetin, Aykut Kocaman'ın hepsini ben transfer etmek için kaçırdım. Hakan Şükür'ü de transfer edecektik, saklıyordum ama ben otelden ayrıldığım için otelden gitmiş. Eğer işim çıkmasaydı Hakan Şükür de Fenerbahçe de oynayacaktı" dedi.

İSTANBUL - Futbolda şike'' iddialarına ilişkin Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 16'sı tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 11'inci duruşması başladı.  Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda faaliyet gösteren İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu ve Tamer Yelkovan'ın da aralarında bulunduğu 16 tutuklu sanık katıldı. Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, eski futbolcu Cemil Turan, Alaeddin Yıldırım, Faruk Yaşar, Serkan Acar, Mehmet Yenice, Beşir Acar, Yavuz Ağırgöl ve Ömer Ülkü'nün de aralarında bulunduğu 15 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.


"KESİNLİKLE ŞİKE YAPMADIM"


Duruşmada savunma yapan tutuksuz sanık Mersin İdman Yurdu Asbaşkanı Beşir Acar, kesinlikle şike yapmadığını öne sürerek, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Dava konusu suçlamalara ilişkin hiçbir kulüp yöneticisi ya da başkanıyla görüşmediğini belirten Acar, ''Tek görüştüğüm insan Ömer Ülkü'dür. Onunla da uçakta tesadüfen tanıştık'' dedi.


RIDVAN'I, AYKUT'U BEN KAÇIRDIM


Tutuksuz sanık Yavuz Ağırgöl de savunmasına, ''Olmayan bir örgüte üye olmamdan ve olmayan şikeden söz edilemez'' diyerek başladı.  Suçlamaları kabul etmediğini söyleyen Ağırgöl, ''Fenerbahçe'de 1970 yılından beri futbolcu transfer işleri yapıyorum. Bana 'Kahveci Yavuz' derler. Rıdvan Dilmen, Cemil Turan, Oğuz Çetin, Aykut Kocaman bunların hepsini ben transfer etmek için kaçırdım. Otelde saklıyordum. İmza günü kulübe getiriyordum. Beşiktaş ve Galatasaray 'dan saklıyordum. Hatta Hakan Şükür'ü de transfer edecektik, saklıyordum ama ben otelden ayrıldığım için otelden gitmiş. Eğer işim çıkmasaydı Hakan Şükür de Fenerbahçe de oynayacaktı. Kimseyi zorla getirmedim, hepsi isteyerek geldi'' ifadelerini kullandı.

HAKAN FENER'DE Mİ OLACAKTI?


Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci'nin, ''Hakan Şükür Fenerbahçe'de olabilirdi yani öyle mi?'' diye sorması üzerine Ağırgöl, ''Ben gitmeseydim o bizdeydi'' yanıtını verdi. Bunun üzerine Ekinci'nin, ''Kabahatin var o zaman'' demesi üzerine salonda gülüşmeler yaşandı.
Hakkındaki suçlamalarla ilgili ''Öyle yasal olmayan şeylerle işim olmaz'' diyen Ağırgöl, beraatını talep etti.


ÇALINAN SINAV SORULARI

Ardından sınav sorularının çalınmasıyla ilgili Efe Kalaycıoğlu'nun dinlenilmesine geçildi. Kalaycıoğlu, "Sorular değil sadece cevapların verildiğine tanık oldum ve para alışverişi olmadı" dedi. Gülcan Şahin sınav sorularının çalınmasıyla ilgili tanık olarak dinlendi. Şahin, Olgun Peker ile ilgili herhangi bir darp iddiası duymadığını söyledi. Savunma sırası geçilen Hakan Karaahmet'te. Olgun Peker'le bağlantısı olduğu iddia edilen Karaahmet "Beni bu işlere Osman Çırak soktu" dedi.

YOĞUN ÖNLEMLER

Bu arada, duruşma nedeniyle İstanbul Adalet Sarayı'nın içinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Salona önceki duruşmalarda olduğu gibi sadece ana bloktan giriş sağlandı. Salona giden diğer koridor ve geçişler güvenlik gerekçesiyle kapatılırken, asansörlerin de bu katta durması engellendi. (dha)