Hakan Şükür: Biz kazanacağız

Galatasaray'ın golcü futbolcusu Hakan Şükür, derbi öncesi taraftarlardan istekte bulunarak, "Ne olur herkes kendine hakim olsun. Galatasaray-Fenerbahçe maçı bir şenlik havası içerisinde geçsin" dedi.

İSTANBUL - Galatasaray'ın golcü futbolcusu Hakan Şükür, derbi öncesi taraftarlardan istekte bulunarak, "Ne olur herkes kendine hakim olsun. Galatasaray-Fenerbahçe maçı bir şenlik havası içerisinde geçsin" dedi. Hakan, şampiyonluk yarışındaki rakiplerden ilk kez birini yeni statta konuk edeceklerini belirterek, "Bu açıdan baktığımızda ilk önemli sınavımızı da vereceğiz. Bildiğiniz gibi Atatürk Olimpiyat Stadı'nda bu yıl kaybımız yok. Bu gidişi sürdürmek, bu büyülü stadı tıpkı Ali Sami Yen Stadı gibi rakiplerimiz için korkulu rüya haline getirmek en büyük hedefimiz" dedi.
Hakan Şükür, şöyle devam etti: "Ancak bunu futbolumuz ve örnek taraftarımızla gerçekleştirmek istiyoruz. Galatasaray taraftarı cefakardır, vefalıdır, aynı zamanda centilmendir. Örnek taraftardır. Bunu bir kez daha göstermenin zamanı geldi. Biz futbolcular olarak sahada centilmence ve kardeşçe bir maç oynayacağız. Taraftarlar da tribünde aynı şekilde olmalı. Kim kazanırsa kazansın, önce dostluk kazansın."
Kaybettikleri Konyaspor ve Juventus maçlarının artık geride kaldığını söyleyen golcü futbolcu, "Geçen haftayı unuttuk, hem Konya hem de Torino'daki karşılaşmalardan gerekli dersleri aldık. Fenerbahçe'yi yeneceğimize yürekten inanıyorum. Yine en iyisini yapmaya çalışacağız. Kendimize ve futbolumuza güvenimiz tam. Bu maçtan üç puanla ayrılarak lige yeni bir havayla girmek istiyoruz" ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)