Hakan Şükür: Bu olay beni çok kırdı

Galatasaray-Beşiktaş derbisi öncesi Lincoln ile birlikte kadro dışı bırakılan Hakan Şükür, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp ile konuyu görüştüğünü söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray-Beşiktaş derbisi öncesi Lincoln ile birlikte kadro dışı bırakılan Hakan Şükür, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp ile konuyu görüştüğünü söyledi. Lig TV'de yayımlanan 'Futbol Gündemi' adlı programa telefonla katılan Şükür, Türkiye'de hep tartışma ve spekülasyon ortamı olduğu için kadro dışı kalmaları konusunda bir sürü şeyin ortaya atıldığını belirterek, "Siteden açıklanmasına ve yöneticilerin sözlerine rağmen bir sürü şey üretildi. Çünkü kimse bu kadar basit bir neden olduğuna inanmadı. Ben hocama da söyledim, 'Hocam tamam hatalıyım, ama cezam bu mu olmalıydı? İlk kez kadro dışı kaldım' dedim. Kamp döneminde misafirler için bir kural vardı, ama kızım benim misafirim değildi. Duygusal davrandım. Kızım Zeynep, artık Florya'ya gelmek istemiyor. Ben hayatımda ilk kez 23.00'te yattım. Hatta Fenerbahçe maçının ikinci golünü beraber izledik, ama hocamız haklı. Kural kuraldır" dedi.
'Lincoln'ü ben ikna ettim'
Önceki günkü antrenmana çıkmadığı şeklindeki haberleri yalanlayan ve idman sırasında Feldkamp ile toplantı yaptığını belirten Hakan Şükür, "Bu arada sorunun içeriğini tartıştık ve sorunu bitirdik, ancak şunu kesin söylemeliyim ki, bu olay beni çok kırdı ve üzdü. Bunu ben yanıma gelen tüm basın mensuplarına da söyledim. Lincoln'ün akrabalarının olayı hakkında çok bilgim yok. Ben odamdaydım, ama Lincoln de farklı duygular yaşıyor. İlk kez böyle bir durumla karşı karşıya geldi" diye konuştu. Brezilyalı takım arkadaşıyla ilgili olarak, "Gitmek istediği ve benim ikna ettiğim yönündeki iddialar da kısmen doğru" diyen tecrübeli oyuncu, "Hatta 'Sen ne yaparsan ben de onu yapacağım' dedi. Ama beraber geldik, takıma destek verdik" ifadesini kullandı.
Tesislere kızı Zeynep'le birlikte giriş yaptığını gören güvenlik görevlisinin durumu yardımcı antrenör Ahmet Akcan'a bildirdiğini, onun da Feldkamp'a haber verdiğini anlatan Şükür, "Feldkamp bunun üzerine bu kararı vermiş. Ben maç izliyordum. Kızımın sesini duyunca kalkıp hemen aldım geldim. Kimse beni uyarmadı ve sabah Ahmet Akcan ile Feldkamp kızımı sevdiler, ama ben hocamın haksızlığını tartışmıyorum. Çünkü kural kuraldır. Bu kesinlikle bir iktidar savaşı değil" şeklinde konuştu.