Hakan'a milyonluk sözleşme

Hakan'a milyonluk sözleşme
Hakan'a milyonluk sözleşme
Bundesliga ekibi Hamburg, Galatasaray'ın da ilgilendiği milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu'nun sözleşmesini uzatmak için yeni bir hamle yaptı.

İSTANBUL - Hamburg Sportif Direktörü Oliver Kreuzer'in, Hakan Çalhanoğlu'na yeni bir sözleşme önererek, 2016 yılına kadarki sözleşmesini 2018'e kadar uzatması talebinde bulunduğu iddia edildi. Alman Bild gazetesinde yer alan habere göre, Hakan Çalhanoğlu, bu öneriye 'evet' demesi durumunda yıllık kazancını ikiye katlayarak bir sezon için 1 milyon euro kazanacak. Primlerle birlikte bu rakamın 1,4 milyon euro ila 1,5 milyon eurş arasında değişebileceği belirtildi.

Milli futbolcunun menajeri Bektaş Demirtaş'ın, şu an için takım değiştirmeyi düşünmediklerini açıklamasına rağmen İstanbul kulüplerinin ve Premier Lig ekiplerinden Manchester City, Arsenal, Liverpool ve Chelsea takımları gözlemcilerinin uzun zamandır Hakan Çalhanoğlu'nu takibe aldıkları ifade edildi.

Menajer Demirtaş, "Hamburg bizim öncelikli muhatabımız. Bunun için bir baskı olmamalıdır. Rakamlar konuşulur, değişebilir. İyi yoldayız" diye konuştu.

Aynı görüşleri savunan Hamburg Sportif Direktörü Oliver Kreuzer ise kulüp üyelerinin yer aldığı toplantıda, gelecek haftalarda bir sonuç alacaklarına inandığını belirterek, "Küçük pürüzler söz konusu. Birkaç şeyde örtüşmüyoruz" dedi. (AA)