'Hakan'la birlikte takım çalıştıracağız'

Almanya İkinci Lig ekiplerinden Köln'de forma giyen Alpay Özalan, futbolu bıraktıktan sonra Hakan Şükür'le birlikte teknik ekip oluşturarak bir futbol takımı çalıştırmak istediklerini söyledi.

KÖLN - Almanya İkinci Lig ekiplerinden Köln'de forma giyen Alpay Özalan, futbolu bıraktıktan sonra Hakan Şükür'le birlikte teknik ekip oluşturarak bir futbol takımı çalıştırmak istediklerini söyledi.
Köln'deki evinde eşi Cansel ve çocuklarıyla açıklamalarda bulunan Alpay, futbolculuk döneminden sonra Hakan Şükür'le planladıkları teknik ekip konusunu Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'le de görüşerek kendisinden fikir almak istediklerini belirtti. Alpay, bugüne kadar futbola Hakan'la birlikte oyuncu olarak hizmet verdiklerini belirterek, "Futbolu bıraktıktan sonra birlikte bir takım çalıştırmak istiyoruz. Milli takımda olsun, kulüp takımlarında olsun genç futbolculara iyi örnek olmaya çalışıyoruz" dedi.
Hakan Şükür'ün bazen çok fazla eleştirildiğini ifade eden Alpay, bu eleştirileri yapanların Hakan'ın yaptıklarının yarısı kadar bile Türk futboluna hizmet edemeyeceklerini savundu. Türkiye'ye artık futbolcu olarak dönmeyi düşünmediğini belirten Alpay, "Bir gün dönersem bu teknik adam olarak olacak" dedi.
Fair-play hareketi bir hataymış!
Türkiye'de son dönemde yapılan transferleri de değerlendiren Alpay, "Feldkamp en iyi transfer. Kendisiyle iki yıl çalışma fırsatım oldu. Kendisinden çok faydalandım. Roberto Carlos da önemli bir futbolcu. İyi bir transfer. Fenerbahçe'yi kutluyorum" diye konuştu.
Başarılı futbolcu, bugüne kadar 98 kez milli olduğunu belirterek, "Her Milli Takım'a çağrıldığımda sanki ilk kez gidiyormuşum gibi heyecanlanıyorum. Cezalı olduğumda çok üzüldüm. Şükür bitti. Göreve hazırım" dedi.
Türk Milli Takımı'nın ilk kez katıldığı 1996 Avrupa Şampiyonası'nda Hırvatistan karşılaşmasında rakip takımın golcüsü Vlaoviç'i düşürmeyerek aldığı fair-play ödülüne de değinen Alpay, şunları söyledi: "O zaman yaptığımı hata olarak kabul ediyorum. Ancak o güne gelene kadar ne biz Avrupa Şampiyonası'na katılmışız ne böyle bir şey görmüşüz. Şimdi ben orada bir hata yaptım ve tüm Türkiye'deki defans oyuncuları benim yaptığım hatayı örnek alarak tekrarlamıyorlar. Eğer benden önce böyle bir örnek yaşanmış olsaydı ben de aynı hatayı orada yapmamış olacaktım." (Spor Servisi)