Hakem Abitoğlu: Kararımın arkasındayım

Hakem Abitoğlu: Kararımın arkasındayım
Hakem Abitoğlu: Kararımın arkasındayım
Kardemir Karabükspor-Beşiktaş maçını yöneten hakem Mustafa Kamil Abitoğlu, ev sahibi ekibin ofsayt nedeniyle geçersiz sayılan golü hakkında konuştu.

Dr. Necmettin Şeyhoğlu'nda oynanan Kardemir Karabükspor- Beşiktaş maçında düdük çalan Mustafa Kamil Abitoğlu, ev sahibi ekibin attığı golü ofsayt nedeniyle geçersiz saydı. Abitoğlu, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, kararının arkasında olduğunu söyledi.

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; tecrübeli hakem , pozisyonu değerlendirirken golü atan oyuncunun (Traore) değil, bir önceki futbolcunun ofsayta yakalandığını belirterek, doğru karar verdiğine dikkati çekti.

SERDAR TATLI: KARABÜK'ÜN GOLÜ GÜME GİTTİ
Maça baktığımızda aslında hakemleri zorlayan bir mücadele olmadı. Buna rağmen belki de karşılaşma içerisinde yaşanabilecek bir iki pozisyon gelişti ki bunlarda bile hakem kararlarının maçın skoruna ve gidişatına ne kadar tesir ettiğini gördük. 64. dakikada Karabük’ün ofsayt gerekçesiyle iptal edilen golünde, pozisyonun ofsayt olmadığını kenarda ısınan yedek oyuncular bile çok net bir biçimde görmesine rağmen gol iptali, maçın kırılma anıydı. 90+4’te Mustafa Pektemek’in gördüğü direkt kırmızı kart doğru, ancak öncesinde Emre Güngör ile Pektemek arasındaki tartışmada Emre’nin hareketini kartsız geçiştirmesi ofsayt gerekçesiyle iptal edilen Karabük golünün, hakem üzerinde oluşturmuş olduğu baskının göstergesiydi.