Hakem Dereli'nin kafasına ayran

Beşiktaş teknik direktörü Lucescu ilk onbiri Denizli'de de değiştirdi.

  • Beşiktaş teknik direktörü Lucescu ilk onbiri Denizli'de de değiştirdi. Zago, Tümer ve Ahmet Dursun ile son iki maçta oyuna sonradan giren Sergen de kenarda bekledi. Sinan, Pancu ve Ahmet Yıldırım da onbirde kendine yer buldu. Geçen hafta ikinci yarı oyuna girip Sinan'ın attığı golde asistlik yapan Ümit tribüne çıkarıldı.
  • Geçen yıl oynanan Altay-İstanbulspor maçında çıkan olaylar yüzünden üç maç ceza alan kaleci Ramazan, geçen hafta cezasını tamamlamıştı. Böylece genç file bekçisi ilk kez bir resmi maçta Beşiktaş'ın 18 kişilik kadrosunda yer aldı.
  • Takımla birlikte Denizli'ye gelen Futbol Şube Sorumlusu Yıldırım Demirören ve Asbaşkan Kıvanç Oktay maç öncesi teknik heyet ve oyuncular ile yemekte biraraya gelip galibiyet sözü aldı. Ayrıca Bodrum'da tatilde bulunan İkinci Başkan Hüsnü Güreli de maçın başlamasına 15 dakika kala ancak stada ulaşabildi. Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Denizli Emniyet Müdürü Mümtaz Karaduman kafileye yakın ilgi gösterip, otelden stata kadar bizzat eşlik etti.
  • Denizlispor teknik patronu Giray Bulak maç öncesi Beşiktaş yedek kulübesine gelip teknik heyet, futbolcu ve sağlık ekibinin tek tek elini sıkarak 'Hoşgeldiniz' diyerek başarı dilemesi alkışlandı. Öte yandan Denizlispor'un en eski amigosu sahaya girerek her iki takım kaptanına çiçek verdi.
  • Denizlispor taraftarları ikinci yarıda maçın hakemi Selçuk Dereli'nin kafasına ayran attılar. Dereli dört numaralı anons yaptırdı.
  • Geçen yılın şampiyonu Beşiktaş PAF, Denizlispor'a 1-0 yenildi.