Hakem Gonzales'ten övgü: Ortam olağanüstüydü

Türkiye-Yunanistan maçı İspanyol basınında da yer aldı. Marca gazetesi, maça iki sayfa ayırırken, "79. dakikada gol atan Amanatidis, Türk cehennemini tamamen susturdu ve Yunanistan'ı Euro 2008'e taşıdı" ifadesini kullandı.

MADRİD - Türkiye-Yunanistan maçı İspanyol basınında da yer aldı. Marca gazetesi, maça iki sayfa ayırırken, "79. dakikada gol atan Amanatidis, Türk cehennemini tamamen susturdu ve Yunanistan'ı Euro 2008'e taşıdı" ifadesini kullandı. İstanbul'un maç öncesinde tam bir bayram havasında olduğunu, her yerde Türk bayraklarının dalgalandığını hayranlıkla anlatan Marca yazarı, alınan güvenlik önlemleri karşısında ise çok şaşırdığını dile getirdi. Stat önünde iki kez güvenlik kontrolünden geçirilip üzerinin tamamen arandığını kaydeden İspanyol gazeteci, daha sonra pasaportunu göstererek stada girebildiğini anlattı.
Öte yandan maçın İspanyol hakemi Mejuto Gonzalez ise Marca'ya verdiği demeçte, Ali Sami Yen Stadı'ndaki ortamdan çok etkilendiğini belirtti. Gonzalez, "Olağanüstüydü. Çok az sahada yaşanan bir ortam vardı. Bizi artık tanıyorlar ve maksimum saygı gösteriyorlar" dedi. Türkler ile Yunanların arasında 'ezeli rekabet' olduğunu herkesin bildiğini kaydeden İspanyol hakem, "Ama maç bit-tiğinde Türk seyircilerin Yunan futbolcuları alkışlaması hafızalardan silinmeyecek bir andı"
yorumunu yaptı. (Spor Servisi)