'Hakem hataları olmasa liderdik'

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, devre arasında takıma birkaç takviye yapacaklarını, bunun için teknik heyet ve genel menajer Sinan Engin'in çalışmalara başladığını söyledi.

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, devre arasında takıma birkaç takviye yapacaklarını, bunun için teknik heyet ve genel menajer Sinan Engin'in çalışmalara başladığını söyledi. Erdoğan, Sinan Engin'le birlikte teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın da yurtiçi ve yurtdışında, kararlaştırdıkları sistem dahilinde hızlı bir şekilde çalışacağını belirtti. Siyah-beyazlı yönetici ayrıca hakem hatalarından yakındı.
Takımdan gönderilecek futbolcular konusuna da değinen Erdoğan, şöyle devam etti: "Teknik heyetimiz ayrı ayrı futbolcularımızla görüştü. Bunlardan takımdan ayrılmak isteyenler varsa ayrılabileceklerini ve kendilerine kolaylık gösterileceği bildirildi. İbrahim Akın, ayrılmak istediğini teknik heyetimize beyan etti. Teknik heyetimiz de bu futbolcunun talebini anlayışla karşılayarak, ayrılmasına onay verdi. Ancak şu anda ismini açıklamak istemediğim birkaç futbolcumuz bir haftalık düşünme payı verilmesini istediler. 3 Ocak'a kadar da bu futbolcularımızın kendi arzularına bağlı nihai kararları ortaya çıkmış olacaktır."
Levent Erdoğan, Vestel Manisaspor ile oynadıkları lig maçına da değinerek, "Beşiktaş için zor bir deplasmandı. Zira diğer büyük takımlar Manisa'da hep puan bırakmışlardı. Devrenin son maçını galibiyetle bitirmiş olmak, takım ve taraftarlarımız için moral olmuştur" diye konuştu.
Kartal'da altı günlük izin
Siyah-beyazlı yönetici, ligin ilk yarısında hakem hataları nedeniyle birçok puan kaybettiklerini, bunların yaşanmaması halinde devreyi açık ara lider tamamlayabileceklerini ifade etti. Hatalar nedeniyle kaybettikleri puanların bazılarını zirve yarışındaki rakipleri karşısında yitirdiklerini belirten Erdoğan, "Bu hatalar yaşanmasaydı liderlik koltuğunda açık ara biz vardık. Bütün bunlara rağmen zirve yarışının içindeyiz. Beşiktaş, şampiyonluğun en büyük adayıdır. Büyük bir inançla, teknik heyetimizle, futbolcularımızla ve taraftarımızla hak ettiğimiz başarıyı elde edeceğimize inanıyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.
Beşiktaş'ta, altı günlük devre arası izni başladı. Siyah-Beyazlılar, sezonun ikinci yarı hazırlıklarına 28 Aralık Cuma günü Nevzat Demir Tesisleri'nde başlayacak. Bu sezon devre arasının kısa olması nedeniyle Antalya'da kamp yapmayacak olan Beşiktaş, 6 Ocak'ta Diyarbakır DİSKİ ile deplasmanda oynayacağı Fortis Türkiye Kupası maçına kadar hazırlıklarını İstanbul'daki tesislerinde sürdürecek.
Beşiktaş Kulübü'nün geleneksel bayramlaşma töreniyse bugün yapılacak.
Akaretler'deki kulüp binasında yer alan Divan Kurulu Lokali'nde saat 11.00'de gerçekleştirilecek bayramlaşma törenine kulüp yönetim kurulu üyeleri, Divan Kurulu üyeleri ve siyah-beyazlı camianın önde gelen isimleri katılacak. (Spor Servisi)