Hakem: Meireles gay dedi

Hakem: Meireles gay dedi
Hakem: Meireles gay dedi
Hakem Özkahya, F.Bahçeli Meireles'in eliyle kendisine 'gay' işareti yaptığını, bunu sözleriyle tekrarladığını raporunda yazdı. 3 ila 7 maç arasında ceza gelebilir...

Radikal.com.tr - Türk Telekom Arena’da F.Bahçeli Raul Meireles kariyerinin ilk kırmızı kartını gördü. Ancak cezası kırmızı kart sonrası hakem Halis Özkahya ile girdiği diyalog nedeniyle artabilir. Habertürk’ün haberine göre Özkahya raporunda gösterdiği kırmızı kart sonrası Meireles’in hızla üzerine geldiğini vurguladı ve “Sol elinin başparmağı ile işaret parmağını birleştirerek bana ‘gay’ işareti yaptı. Bu hareketini ısrarla sürdürdü. Ayrıca yanıma yaklaşarak şahsıma ağır küfürler etti. Gay hareketini, sözleriyle de tekrarladı. Bu sırada ağzından çıkan tükürükler de yüzüme geldi” ifadelerini kullandı.
Derbinin hakemi Halis Özkahya, Portekizli oyuncunun sahadan çıkarken tribünleri kışkırtıcı hareketler yaptığını da raporunda belirtti. Futbol Disiplin Talimatı’nın Kişilik haklarına saldırı, hakaret ve tehdit başlığını taşıyan 42. maddesi uyarınca, Meireles’e 3 ila 7 maç arasında ceza verilmesi söz konusu olacak. F.Bahçeli futbolcuyla ilgili karar, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun perşembe günü yapacağı toplantıda belli olacak.


FENERBAHÇE ALTYAPIDAN DA CEZALI


Kart cezaları nedeniyle Mehmet Topal ve Meireles’i kaybeden Fenerbahçe, altyapıdan oyuncu bulundurma kuralına uymadığı için de ceza ödeyecek… Sarı-Lacivertli takımın, maç kadrosunda alt yapıdan hiçbir futbolcuyu bulundurmaması başına iş açacak.

F.Bahçe, '18 kişilik kadroda altyapıdan 21 yaş altı oyuncu bulundurmamaktan' 50 bin TL ceza alacak. (Ajanslar)