'Hakem oyuncumuza küfretti'

Galatasaray'a 2-0 yenilerek Turkcell Süper Lig'de zirveyi Galatasaray'a kaptıran Sivasspor'da maçın hakemi Bülent Yıldırım'a tepki var.

SİVAS - Galatasaray'a 2-0 yenilerek Turkcell Süper Lig'de zirveyi Galatasaray'a kaptıran Sivasspor'da maçın hakemi Bülent Yıldırım'a tepki var. Kırmızı-Beyazlı kulübün basın sözcüsü Fikret Ünsal, "Galatasaray, kalecimiz Akın'ı, hakemin büyük toleransı ile döve döve maçı alarak liderlik koltuğuna oturmuştur" dedi. Yazılı bir açıklama yapan Ünsal, Yıldırım'ın müsabaka esnasında tüm avantajlarını Galatasaray'a tanıdığını ileri sürerek, "Bu da yetmezmiş gibi futbolcularımıza da hakaret etmiş, milli futbolcumuz Hayrettin Yerlikaya'ya da kargaları bile güldürecek olan sarı kartı gösterirken bariz bir şekilde küfür etmiştir" diye konuştu.
Maçın ilk dakikalarında futbolcularının yaşadığı sakatlıkların oyun planlarını altüst ettiğini de vurgulayan Ünsal, "Buna karşın 90 dakika boyunca Sivasspor'un lidere yakışır bir şekilde futbol oynadığını izleyen herkes kabul etmiştir" dedi. (Spor Servisi)