'Hakemin sponsorluğunda tatil!'

UEFA Kupası'nda deplasmanda Yunanistan'ın Panionios takımını 3-0 yenen Galatasaray'ın galibiyeti Yunan basını tarafından, 'İspanyol hakemin Türk takımına armağanı' olarak nitelendirildi.
Haber: YORGO KIRBAKİ / Arşivi

ATİNA - UEFA Kupası'nda deplasmanda Yunanistan'ın Panionios takımını 3-0 yenen Galatasaray'ın galibiyeti Yunan basını tarafından, 'İspanyol hakemin Türk takımına armağanı' olarak nitelendirildi. Yunan basını, karşılaşmada Yunan takımının Galatasaray kalesi için tehdit oluşturmadığını ancak sahasında 3-0 mağlubiyeti hak edecek kalitede bir oyun çıkarmadığı görüşünde birleşti.
İspanyol orta hakem Alberto Unduano Mallenco'nun Panionios'u dize getiren kararlar aldıkları yorumunu yapan gazeteler, yanlış kararların, Panionios lehine bitecek bir karşılaşmanın hayal olmasına yol açtıkları değerlendirmesinde bulundular. Filathlos, 'Panionios katliamı' başlıklı haberinde, Galatasaray'ın ilk golünde, pozisyonun açık şekilde ofsayt olduğunu iddia etti. 63. dakikada Hakan Şükür'ün, topu rakip savunmanın arkasına göndermesiyle gelişen atakta, topu kontrol eden Serkan'ın kaleciyle karşı karşıya kalması ve ceza alanında Makos tarafından düşürülmesinin hakemin 'Hayalgücü çerçevesinde gelişen penaltı' kararını beraberinde getirdiği değerlendirmesini yapan gazete, penaltıdan gelen ikinci golün ilki gibi 'Hakemin hediyesi' olduğunu yazdı. Filathlos, Galatasaray'da ünlü isimlerin olmasına rağmen, sözü edilmeye değer bir performans göstermediğini dile getirdi.
'Panionios uyuşuktu'
'Sahte goller, adil galibiyet' başlığını kullanan Protahlitis gazetesi ise Panionios oyuncularının 'uyuşuk' olduğunu, Türk kalesini tehdit edemediklerini kaydettiği haberinde, Galatasaray oyuncularının 'Derslerine iyi çalıştıklarını' ortaya koyduklarını yazdı. Üç puanı Panionios'tan daha çok istediklerini gösteren Türk oyuncuların tüm performanslarına rağmen İspanyol hakemin yardımına ihtiyaç duyduklarını da savunan gazete, hakemlerin 50. ile 63. dakikada gelen gollere Galatasaray için galibiyet yolunu açtıklarını kaydetti.
Diğer manşetler şöyle: Derbi: Galatasaray, Panionios'u darmadağın etti, Elefteros Tipos: Ağır yenilgi... Hakem cinayeti... Kurban Panionios, Elefterotipia: Panionios hem tecrübesizliğinin hem hakemin kurbanı oldu, Ta Nea: Panionios hakemi bükemedi:
0-3, Etnos: Trajik futboluna bir de hakem hataları eklenince Panionios 3-0 yenildi, To Vima: Hakeme ve Galatasaray'a şartsız teslim: 0-3, Kathimerini: Galatasaray hakemin sponsorluğunda Atina'da tatil yaptı, Sport Time: Panionos'a kıyım yaptılar.