Hakemler tatile çıkınca lig de tatil oldu!

Hakemler tatile çıkınca lig de tatil oldu!
Hakemler tatile çıkınca lig de tatil oldu!
İstanbul'da yaklaşık 300 hakemden 192'si bayram tatiline erken çıkmak isteyince amatör ligler felç oldu

( SPOR SERVİSİ) - İstanbul 1. Amatör Lig’de bu hafta sonu maçlar ertelendi... Bunun nedeniyse ilde toplamda 192 hakemin, İstanbul İl Hakem Kurulu’na mazeret bildirmesi ve maçlara çıkamayacak olması.

Anadolu ’nun çeşitli yerlerinden İstanbul’a öğrenim için gelen hakemlerin Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde geçirmek istemesi böylece İstanbul futbolunu krize sokmuş oldu. İl Hakem Kurulu, TFF İstanbul İl Temsilciliği’ne elinde yeterli hakem olmadığını iletince, 1. Amatör Lig maçları gelecek haftaya ertelendi. Gelecek haftaki karşılaşmalarsa hafta içine ötelendi. Süper Amatör Lig, U15 ve U17 liglerindeki karşılaşmalarsa oynanacak. U15 ve U17’lerin ertelenmemesinin nedeniyle bu maçları, aday hakem de sayılabilecek HİF (Herkes İçin Futbol) hakemlerinin yönetebilmesi. Oysa 1. Amatör Lig için tecrübeli hakemlere ihtiyaç duyuluyor.

İstanbul’da yaklaşık 300 faal il ve HİF hakeminin görev yaptığı belirtiliyor. İl dahilinde ayrıca 4 FIFA, 6 üst klasman, 7 FIFA yardımcı, 13 üst klasman yardımcı, 24 ulusal, 43 ulusal yardımcı, 4 kadın , 48 bölgesel ve 55 bölgesel yardımcı hakem bulunuyor.