Hakemlerden milli sporcuya meydan dayağı!

Hakemlerden milli sporcuya meydan dayağı!
Hakemlerden milli sporcuya meydan dayağı!
İzmir Celal Atik Spor Salonu'nda 2-6 Ağustos tarihleri arasında yapılan Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda şoke eden bir olay yaşandı. Saha karıştı, Milli sporcunun burnu kırıldı.

ANKARA - Antrenör arkadaşının maçını izlemeye giden Avrupa ve Dünya Kupası Tekvando Şampiyonu Soner Pınarcık, salonda çıkan arbedede hakem ve salon görevlilerinin saldırısına uğradı.

Pınarcık'ın arkadaşı İbrahim Öztüfek, sporcusunun karşılaşması sırasında hakemlere itirazda bulunca ortalık bir anda karıştı. Hakemlerin, arkadaşı Öztüfek'in üzerine yürüdüğünü gören Pınarcık, tribünden arkadaşını ayırmak üzere sahaya indi. Bir anda hakemler ve salon görevlilerinin saldırısına uğrayan milli sporcunun, çıkan arbedede burnu kırıldı. 17 yaşındaki sporcu Nezir Aydemir'in vücudunda darp ve kesik izleri olduğu belirtilirken, antrenör İbrahim Öztüfek ile Mihat Aytan'ın vücudunda da darp izleri oluştu. Çıkan olaylarda yaralan isimler, karakola şikayette bulundu. Emniyet yetkililerinin, görüntüleri izledikten sonra olaylara karışanlar hakkında işlem yapacağı belirtildi.

Salonda bulunan Tekvando Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Elçin ile Merkez Hakem Komitesi Başkanı Aydın Akpınar'ın olayın yaşandığı sırada salon dışında olduğu, MHK Üyesi Tuğrul Erdem'in ise olay sonrası lavaboda karşılaştığı Pınarcık'a, "Lavaboda olduğum için olayları görmedim" dediği ifade edildi.

Öte yandan hakemlerden dayak yiyen Soner Pınarcık'ın, federasyon başkanı aleyhinde de şikayette bulunacağı öğrenildi. Ercan ATA (DHA)