Hakemlere Dany testi!

Hakemlere Dany testi!
Hakemlere Dany testi!
Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde Dany'nin neden olduğu ilginç pozisyon, hakemlik sınavında soru oldu.

Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) geçen Cumartesi 17:00'de 14 sınav merkezinde yaptığı ve 50 sorudan oluşan sınavda sezonun en çok tartışılan pozisyonlarından biri de yer aldı.

Beşiktaş'ta Demba Ba bekleyişi


Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; hakemlere dağıtılan iki tip sınav kitapçığının birincisinde 8, ikincisinde ise 33. sırada yer alan soruda, Beşiktaş- Fenerbahçe derbisine atıfta bulunuldu. Dany Nounkeu yerine '5 numaralı savunma oyuncusu' ifadesi kullanıldı. "5 numaralı savunma oyuncusu hakem atışının ardından top yere değdikten sonra aldığı topu ayağıyla yükseltmiş ve kafasıyla kalecisine pas olarak vermiştir. Kaleci kendisine gönderilen topu eline almamıştır. Hakemin kararı ne olmalıdır?" diye soruldu.

CANER ERKİN ALKIŞ ALMIŞTI

Süper Lig'in 30. haftasında oynanan ve 1-1 sona eren Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin 87. dakikasında hakem Halis Özkahya'nın Beşiktaş ceza sahası önünde yaptığı hava atışında siyah-beyazlı savunmacı Dany topu önce sektirmiş, topu kafayla kaleci Tolga'ya vermişti. Dany'nin bu geri pası sonrası hakem Özkahya, Dany'ye sarı kart verirken Fenerbahçe çok tehlikeli bir noktadan çift vuruş kazanmıştı.

Beşiktaşlı oyuncular Tolga Zengin'in topu eline almaması nedeniyle pozisyonun geri pas olmadığını iddia etmişti. Bunun üzerine Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin, hakemin yanlış karar verdiğini düşünüp topu doğrudan auta gönderince tribünlerden alkış almıştı.  

Rubin'den Gökhan Töre açıklaması


GÜNÜN SORUSU?

a) 5 numaralı savunma oyuncusuna ihtar, takımı aleyhine endirekt serbest vuruş.
b) 5 numaralı savunma oyuncusunun takımı aleyhine endirekt serbest vuruş.
c) Oyun devam eder.
d) Topun oyun dışı olduğu ilk anda 5 numaralı savunma oyuncusuna ihtar.

Beşiktaş'ın Ramon Motta kararı