Hakim: Mahkememiz Fenerbahçe için her şeyi yaptı ama olmadı!

Hakim: Mahkememiz Fenerbahçe için her şeyi yaptı ama olmadı!
Hakim: Mahkememiz Fenerbahçe için her şeyi yaptı ama olmadı!
Spartak Moskova'da forma giyen Emmanuel Emenike'nin yargılandığı şike davasında mahkemeye başkanlık eden Hikmet Şen'in espirisi duruşmaya damgasını vurdu
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL -  Yurtdışında futbol oynadığı için dava dosyası ayrılan ve şike davasında hakkında hüküm verilemeyen tek sanık olan Emenike'nin yargılanmasına devam edildi. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına yurtdışında gelmesi zor olduğu için vareste tutulan Emenike katılmadı. Avukatı Rezzan Epözdemir'in katıldığı duruşma öncesinde hakimlerle ilginç dialoglar yaşandı.Duruşma başlamadan önce mahkemeye başkanlık eden Hikmet Şen,29 Ağustos 2012 tarihinde Fenerbahçe -Spartak Moskova arasında yapılan UEFA Şampiyonlar Ligi Play Off ön eleme maçını hatırlattı. Maçın oynandığı gün Emenike takımından ayrı olarak İstanbul'a gelerek mahkemeye ifade vermişti. Yaklaşık 6 saat Çağlayan Adliyesinde kalan Emenike, çarpraz sorgusu sırasında da 1 saatten fazla ayakta beklemişti. Başkan Şen, avukata Emenike'nin o gün Fenerbahçe'ye gol atıp atamadığını sordu. Avukat Epözdemir ise mahkeme işlemleri ve sorgu sırasında müvekkili Emenike'nin yeterince yorulduğunu hatırlattı. Bu nedenle de aynı günün akşamı oynanan maçta kötü bir performans sergilediğini ve gol atamadığını söyledi. Bunun üzerine mahkeme Başkanı Hikmet Şen, "Mahkeme Fenerbahçe için her şeyi yaptı ama olmadı" dedi.

SAVCI SÜRE İSTEDİ KARAR ÇIKMADI

Mahkemenin başlamasının ardından sanık Emenike hakkında savcının esas hakkındaki mütalaasını vermesi istendi. Savcı Ufuk Ermertcan ise dosyanın kapsamlı olması nedeniyle mütalaa için süre istedi. Bunun üzerine mahkeme karar için duruşmayı 27 Kasım'a erteledi.