Halep ve Bouchard yarı finalde

Halep ve Bouchard yarı finalde
Halep ve Bouchard yarı finalde
Wimbledon'da tek kadınların 3 numaralı seribaşı Halep, 19 numaralı seribaşı Lisicki, 13 numaralı seribaşı Bouchard da 9 numaralı seribaşı Kerber'i 2-0 yenerek yarı finale çıktı.

ANKARA - Tek kadınlardaki çeyrek final mücadelesinde, sezonun ilk "grand slam"i Avustralya Açık'ta çeyrek final oynamasının ardından Fransa Açık'ta da (Roland Garros) kariyerinin ilk finaline çıkan 22 yaşındaki Simona Halep ile Wimbledon'ın geçen yılki finalisti 19 numaralı seribaşı Sabine Lisicki karşılaştı.

Rumen tenisçi Halep, iki raketin de birbirine yakın sayıda "winner"a (puan kazandıran vuruş) imza attığı maçı, servislerdeki başarısı ve daha az basit hata yapması sayesinde 2-0 (6-4, 6-0) kazanarak adını yarı finale yazdırdı.

Diğer çeyrek finalde ise bu sezon hem Avustralya Açık hem de Fransa Açık'ta yarı final oynayan 20 yaşındaki Eugenie Bouchard ile burada 2012 yılında yarı final gören Angelique Kerber mücadele etti.

Oyuna hükmeden taraf olmasının yanı sıra ilk servislerinden yüksek oranda puan çıkarmayı da başaran Kanadalı Bouchard, Kerber'i 6-3 ve 6-4 ile 2-0 mağlup ederek sezonun üçüncü "grand slam"inde de son 4'e kalmayı başardı.

İki genç raket yarı finalde karşı karşıya gelecek. Maçın galibi, finalde, 6 numaralı seribaşı Petra Kvitova ile 23 numaralı seribaşı Lucie Safarova'nın arasındaki yarı final mücadelesinin galibiyle oynayacak. (AA)