'Halep'işi bir dostluk karşılaşması

Halep Olimpiyat Stadı'nın açılışı nedeniyle bugün El İttihad takımıyla bir dostluk maçı yapacak olan Fenerbahçe dün Suriye'nin Halep kentine geldi.

HALEP - Halep Olimpiyat Stadı'nın açılışı nedeniyle bugün El İttihad takımıyla bir dostluk maçı yapacak olan Fenerbahçe dün Suriye'nin Halep kentine geldi. Bu maç için Suriye'ye gelen Sarı-Lacivertli kafilede futbol takımı ve teknik heyet, başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler ile çok sayıda davetli de yer aldı.
Sarı-Lacivertliler Halep Havaalanı'nda Suriyeliler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı ve alanda izdiham yaşandı. Aşırı ilgi nedeniyle başkan Aziz Yıldırım, alanda bekleyen kalabalıktan bazı kişilerle bir süre görüştü. Kalabalığın takımın çıkışına izin vermemesi nedeniyle başkan Yıldırım otobüslerin aprona alınmasını istedi. Aprona alınan otobüslere binen kafile havalimanından çıkabildi.
Çalışmalarını takımdan ayrı sürdüren Rüştü ve Appiah ile sakatlıkları olan Ümit ve Lugano Halep'e götürülmedi.Fenerbahçe kafilesi, bu akşam saat 19.45'te başlayacak ve FOX'tan canlı yayımlanacak karşılaşmanın ardından özel uçakla İstanbul'a dönecek.
Fenerbahçe, dün akşam maçın oynanacağı statta bir de antrenman yaptı. Sarı-Lacivertli ekibin stada girişi ile birlikte Fenerbahçe'ye coşkulu tezahüratta bulunan Suriyeli sporseverler dikkat çekti. Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, 30 sporsevere Fenerbahçe 100. Yıl Piyangosu bileti hediye etti.
Başbakan da maçı izleyecek
Fenerbahçe ve El İttihad takımları arasındaki maçla yapılacak Olimpiyat Stadı'nın açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılacak. Bugün sabah saatlerinde Suriye'ye geçecek olan Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve Başbakan Muhammed Naci Otri ile görüştükten sonra maçı izleyecek.
Fenerbahçe bu maç için Türkçe-Arapça bir de broşür hazırladı. Maç öncesi Haleplilere dağıtılacak broşürde Fenerbahçe'yi tanıtan bilgiler yer alıyor. (Spor Servisi)