Halil Akkaş telafi edecek

Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 3 bin metre engellide altıncı olan milli atlet Halil Akkaş, 2008'de yapılacak Salon Dünya Şampiyonası ve Pekin Olimpiyat Oyunları'nda madalya hedeflediğini söyledi.

İSTANBUL - Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 3 bin metre engellide altıncı olan milli atlet Halil Akkaş, 2008'de yapılacak Salon Dünya Şampiyonası ve Pekin Olimpiyat Oyunları'nda madalya hedeflediğini söyledi. Aynı zamanda Fenerbahçe Kulübü'nün sporcusu olan Akkaş, Sarı-Lacivertlilerin internet sitesinde yer alan açıklamasında, "Salonda bin 500 ve 3 bin metre koşacağım. Olimpiyatlarda 3 bin metre engelli üzerinde yoğunlaşacağım" dedi.
Japonya'daki altıncılığını değerlendiren Akkaş, Dünya Şampiyonası'nda final koşan ilk Türk erkek atlet olmanın kendisine ayrı bir gurur yaşattığını söyledi. Kendisi için 'Finale kalsa çok büyük başarı elde etmiş olur' denildiğini, rahat bir şekilde finale kalınca da kendisinden beklentilerin arttığını anlatan Akkaş, "Dünya Şampiyonası'nda madalya kazanmak çok zor. En iyilere karşı mücadele ediyorsunuz. Elimden gelenin en iyisini yaptığım. Daha iyisi olurdu tabii ama benim için altıncılık da iyi bir sonuç. Beklediğimin üstünde koştuğuma inanıyorum" dedi. (Spor Servisi)