Halilhodzic 10 istedi, yönetim 12 aldı

Halilhodzic 10 istedi, yönetim 12 aldı
Halilhodzic 10 istedi, yönetim 12 aldı
Transfer döneminde kadrosuna 22 oyuncu katan Trabzonspor, teknik direktör Vahid Halilhodziç'in isteğinden fazlasını aldı.

TRABZON - Vahid Halilhodzic ile anlaşmadan önce Galatasaray 'dan Salih Dursun, Wolfsburg'dan Ferhat Yazgan, Bandırmaspor'dan Kurtuluş Yurt, Gaziantepspor'dan Turgut Doğan Şahin, Altınordu'dan Gökhan Karadeniz, Orduspor'dan Anıl Taşdemir, Ajax'tan Serhat Çakmak, Elazığspor'dan Serdar Gürler, Deniz Yılmaz ve 1461 Trabzon'dan Yusuf Erdoğan olmak üzere 10 futbolcuyla anlaşan bordo-mavililer, Boşnak teknik adamın raporu doğrultusunda transfere daha da hız verdi.

Deneyimli teknik adamın, Avusturya kampında Augusburg ile oynanılan maçtan sonra "yakın bir zamanda 10 oyuncu transferi bekliyorum. Bu değişiklik acil bir şekilde gerçekleşmezse takımda kalmayacağım" şeklinde açıklamalar yapmasının ardından yönetim kurulu kadroya 12 futbolcu katarak daha fazlasını yaptı.

Bordo-mavililer, Halilhodzic ile anlaşma imzaladıktan sonra İngiltere 'nin Watford takımından Essaid Belkalem, Benfica'dan Oscar Cardozo, Monaco'dan sözleşmesini fesh eden Carl Medjani, Fransa 'nın Guingamp takımından Fatih Atik, Antalyaspor'dan Musa Nizam, Kardemir Karabükspor'dan İshak Doğan, Milan'dan Kevin Constant, Kayserispor'dan Sefa Yılmaz, Werder Bremen'den Mehmet Ekici, Spartak Moskova'dan Majeed Waris, Guignhamp'tan Mustapha Yatabare ve Olympiacos'tan Avraam Papadopulos'u kadrosuna dahil etti.

7 ÜLKEDEN OYUNCULAR ALINDI

Trabzonspor, teknik direktör Vahid Halilhodziç döneminde 7 farklı ülke vatandaşını kadroya dahil etti.

Bordo-mavili takım, Fatih Atik, Musa Nizam, İshak Doğan, Sefa Yılmaz ve Mehmet Ekici gibi Türk oyuncuların yanı sıra Cezayirli Belkalem ve Medjani, Paraguaylı Cardozo, Gineli Kevin Constant, Ganali Waris, Malili Yatabare ve Yunanistan'dan Avram Papadopulos'un transferlerini gerçekleştirdi.

24 MİLYON EURO BONSERVİS BEDELİ

Trabzonspor, teknik direktör Halilhodziç'in göreve gelmesinin ardından toplam 24 milyon 150 bin Euro bonservis bedeli karşılığında oyuncu transfer etti.

Bordo-mavililer, 6 milyon Euro ile en yüksek bonservis bedelli transferini Spartak Moskova Kulübü'nden Ganalı oyuncu Waris'i alarak yaptı. Oscar Cardozo için de Benfica Kulübü ile 5 milyon Euro karşılığında anlaşan Karadeniz ekibi, 3 yıllık anlaşma imzalanılan Paraguaylı golcü oyuncuya her yıl için de 2,5 milyon Euro olmak üzere toplam 7,5 milyon Euro ödenecek.

Karadeniz ekibi, Medjani, Fatih Atik ve Papadopulos'a ise bonservis bedeli ödemeden transferlerini gerçekleştirdi.

Bordo-mavililerin Halilhodzic döneminde transfer ettikleri futbolcuların kulüpleriyle anlaşmaya vardıkları bonservis bedelleri şöyle:

Oyuncu Kulübü Anlaşmaya varılan rakam
Essaid Belkalem (kiralık) Watford 450 bin avro
Oscar Cardozo Benfica 5 milyon avro
Carl Medjani Monaco -
Fatih Atik Guingamp -
Musa Nizam Antalyaspor 950 bin avro
İshak Doğan K.Karabükspor 1 milyon 750 bin avro
Kevin Constant Milan 2 milyon 500 bin avro
Sefa Yılmaz Kayserispor 3 milyon 500 bin avro
Mehmet Ekici Werder Bremen1 milyon 500 bin avro
Majeed WarisSpartak Moskova 6 milyon avro
Mustapha YatabareGuinghamp 2 milyon 500 bin av
Avraam Papadopulos Olympiacos (AA)