Halilhodzic'e güvenoyu

Halilhodzic'e güvenoyu
Halilhodzic'e güvenoyu
Bordo-mavili takımda üst üste alınan kötü sonuçlar nedeniyle eleştirilen teknik direktör Vahid Halilhodzic, dün görüştüğü Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan güvenoyu aldı.

'İHANET EDİYORLAR'IN RAPORUNU VERDİ

Kardemir Karabükspor yenilgisinin ardından bordo-mavili camiada tepki gören Vahid Halilhodzic, Salı günü İstanbul 'da Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile bir araya geldi. Hacıosmanoğlu, kritik görüşmede, "Seninle kader birliği yaptık" dediği Boşnak teknik adama güvendiğini tekrarladı, ancak yönetim ve teknik kadro üzerindeki baskıyı da işaret etti. Saha sonuçlarının bir an önce düzelmesini isteyen Başkan Hacıosmanoğlu'nun, Halilodzic'den futbolcular hakkında yaptığı, "İhanet ediyorlar" açıklamasıyla ilgili de ayrıntılı bir rapor aldığı öğrenildi.

OPERASYON OLABİLİR

Bu arada Halilhodzic'in rahatsızlık duyduğu, Trabzonspor kimliğine yakışmayacak performans sergilediklerini iddia ettiği bazı futbolculara önümüzdeki günlerde para cezası verilebileceği ya da kadro dışı bırakabileceği belirtildi. Boşnak çalıştırıcının, bu konuda da Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan tam yetki aldığı ifade edildi.

ATASOY'DAN SERT ELEŞTİRİ

Takımın aldığı kötü sonuçlar nedeniyle teknik kadro ve yönetime bir tepki de Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun kongredeki rakiplerinden Metin Atasoy'dan geldi.

Yönetimi sert şekilde eleştirdiği sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından, "Sürünerek mi, yürüyerek mi?" başlıklı bir açıklama yapan Metin Atasoy, şu ifadeleri kullandı:
"Yaklaşık 2 aydır tüm yönetimsel ve sportif olumsuzluklara rağmen Trabzonsporumuz için tek olumsuz kelime yazmamaya çalıştım. Beni hep, (Her yeninin bir kredisi olmalıdır) ilkemle sayın başkan ve sayın teknik direktörün, (Bu sene şampiyonluğa oynayacağız ve zirveye çıkacağız) cümlesi frenledi. Ama şimdi görüyoruz ki birisi kulübü batırmayı ve transferlerle ilgili şaibe uzmanlığını, diğeri de (Paramı verin gideyim) tiyatrosunu oynuyor. Kendilerine bu kulübe gönül verenler adına şunu hatırlatmak isterim; zirveye tiyatroyla veya sürünerek değil, camiayla el ele yürünerek çıkılır."

YÜZLEŞME ANTRENMANI KAPATILDI

Trabzonspor'da Kardemir Karabükspor yenilgisinin ardından uzun süre yedek kulübesinden çıkmayan, daha sonra da taraftarların yanına giderek özür dileyen teknik direktör Halilhodzic, futbolcularıyla da görüşmedi. Bordo-mavili takım, Kardemir Karabükspor maçının ardından da 2 gün izin yaptı. Bu akşam saat 17.00'de toplanacak olan Trabzonspor'un idmanı için basın menuplarının mesaj gönderildi. Gönderilen mesajda, bugünkü antrenmanın basına ve taraftara kapalı yapılacağı belirtildi.

Futbolcularıyla, 'İhanet' suçlamasının ardından ilk kez karşı karşıya gelecek olan Halilhodzic'in yapmayı planladığı uzun toplantı sebebiyle antrenmana dışarıdan kimseyi istemediği için çalışmayı taraftar ve basın mensuplarına kapattığı belirtildi. Ömür AVCI (DHA)