Halis Özkahya'ya kırmızı kart eleştirisi

Halis Özkahya'ya kırmızı kart eleştirisi
Halis Özkahya'ya kırmızı kart eleştirisi
Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin tartışmalı hakemi Halis Özkahya, UEFA Avrupa Ligi'nde İtalya'nın Lazio takımı ile Fransız ekibi Saint Etienne arasında oynanan maçı yönetti. Özkahya'nın Beric'e gösterdiği kırmızı kart, İtalyanların eleştirisine neden oldu.

ROMA - Roma Olimpiyat Stadı'nda 3-2 Lazio'nun galibiyetiyle sonuçlanan mücadele, Çizme basınında geniş yer buldu.

Karşılaşmanın 32'nci dakikasında Beric'in kırmızı kart görmesi, 77'nci dakikada ise Sall'ın ikinci sarı karttan oyun dışı kalmasıyla Saint Etienne'nin 9 kişi oyuna devam ettiği maçın karnesini hazırlayan La Gazzetta Dello Sport gazetesi, FIFA kokartlı hakem Halis Özkahya'ya 10 üzerinden 6 puan verdi.

Türk hakemin temiz bir yönetim ortaya koyduğu yorumunu yapan gazete, "Sadece bir şüphe vardı: Beric'e kırmızı kart çok sert bir karardı. Sall'a gösterilen kırmızı kart ise yerindeydi" ifadelerini kullandı.

"KIRMIZI KART BÜYÜK GAFTI"

Roma merkezli spor gazetesi Corriere dello Sport, Beric'e gösterilen kırmızı kartı, "gereksizdi" ve "büyük gaftı" sözleriyle nitelerken, Özkahya'nın yönetimini 10 üzerinden 5 puanı layık gördü.

Tuttosport gazetesi de Özkahya'nın yönetimine 5 puan verdi.

Lazio'ya yakın birçok internet sitesi ise, Beric'e gösterilen kırmızı kartın "haddini aşan bir karar" olduğunu öne sürdü. Esma ÇAKIR (DHA)