Halk Bankası'nın umuda yolculuğu

Voleybol Avrupa Konfederasyon Kupası'nda dörtlü finale kalma başarısı gösteren Halk Bankası Erkek Takımı, dün organizasyonun düzenleneceği Rusya'nın Novy Urengoi kentine gitti.

ANKARA - Voleybol Avrupa Konfederasyon Kupası'nda dörtlü finale kalma başarısı gösteren Halk Bankası Erkek Takımı, dün organizasyonun düzenleneceği Rusya'nın Novy Urengoi kentine gitti. Bu hafta sonu yapılacak dörtlü finalde Ankara ekibi ilk maçını cumartesi günü 14.30'da ev sahibi Fakel Novy Urengoi ile yapacak. Diğer maçta ise İtalyan Copra Piecenza ile Fransız Stade Poitevin Poitiers mücadele edecek. Galip takımlar pazar günü 15.00'te final, mağluplar ise 12.30'da üçüncülük maçına çıkacak.
Antrenör Salih Yergin, "Dörtlü finallerde, Avrupa'nın 58 takımı arasından sıyrılıp gelen dört tane, sert oynayan ekip var. Kendimize tek hedef belirledik, o da şampiyonluk. Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Geldiğimiz noktayla Avrupa'nın en büyük dört takımından birisi olduğumuzu zaten kanıtladık. Rahat bir psikolojiyle maçlara çıkacağız" dedi. (Spor Servisi)