Haluk Ulusoy: Kimse art niyet aramasın

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Milli Takım'ın çalışması sırasında, gazetecilerle bir süre sohbet etti. Yaklaşık bir saat süren sohbette söz döndü, dolaştı Fenerbahçe kulübü ile son günlerde yaşanan gerginlikte düğümlendi.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

ZÜRİH - Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Milli Takım'ın çalışması sırasında, gazetecilerle bir süre sohbet etti. Yaklaşık bir saat süren sohbette söz döndü, dolaştı Fenerbahçe kulübü ile son günlerde yaşanan gerginlikte düğümlendi. Sohbet sırasında zaman zaman gergin olduğu gözlenen Ulusoy, "Ben Türkiye'deki tüm takımların başkanıyım. Hiç bir kulübe önyargılı olmam söz konusu olamaz. Her kulübün sorunlarıyla, elimizden geldiğince ilgileniyoruz. Bu da bizim asli görevimiz. Tüm kulüplere aynı mesafede duruyoruz. Hiç kimseye ayrıcalık tanımıyoruz, eşit hareket ediyoruz. Sürekli Fenerbahçe ile aramızda sorunlar olduğu dile getiriliyor. Böyle bir şeyin olması söz konusu olabilir mi? Fenerbahçe'ye haksızlık yapıldığı iddia ediliyor. Eğer ortada haksızlık, ya da yanlış bir karar varsa bu Beşiktaş'a, ya da Galatasaray'a, Trabzonspor'a, diğerlerine de yapılıyor. Gönül isterdi ki, yanlış fauller, yanlış kartlar, yanlış penaltılar olmasın. Kimseye haksızlık yapılmasın. Dünyanın her yerinde yanlış kararlar verilebiliyor. Bunun altında art niyet aranmamalı" diye konuştu.
Zaman zaman hatalar yapmış olabileceklerini kaydededen Ulusoy sözlerini şöyle tamamladı: "Ama artık yeter, yoruldum. 10 ay sonra görevim bitiyor. Devam etmeyi de hiç düşünmüyorum. Türk futbolunu nerelerden alıp, nerelere getirdiğimiz ortada. Bundan da gurur ve onur duyuyorum. Ne var ki çok yoruldum, hep başarının peşinde koştuk bugüne kadar. Yaşamım boyunca koltuk meraklısı olmadım. Kaldı ki, o koltukta oturmak hiç de sanıldığı kadar kolay değildir. Alnım açık, veremeyeceğim hiç bir hesap yoktur. Dün neysem, bugün de aynıyım."