Haluk Ulusoy mahkemeye gidiyor!

Haluk Ulusoy mahkemeye gidiyor!
Haluk Ulusoy mahkemeye gidiyor!
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçiminde başkan adaylığı için yeterli imzayı toplayamadığı gerekçesiyle aday olamayan Haluk Ulusoy, hukuk yoluyla haklarını arayacağını söyledi. yeniden başkan seçilen Yıldırım Demirören ise "Türk futbolu 2008 öncesinin mahkemelerini falan istemiyordur" dedi.

ANKARA - Ankara'daki Marriott Otel'deki genel kurulda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Haluk Ulusoy, öncelikle üzüntülü olduğunu ifade etti. Delegelerin iradesine karşı aklın almayacağı şekilde ihlallerin yapıldığını savunan Ulusoy, "Tüm çabalarına rağmen TFF delegelerinin mevzuata uygun olarak ve yeter sayıda aday göstermesine rağmen konusuyla hiç ilgisi olmayan bir anayasa mahkemesi kararı emsalmış gibi gösterilerek seçime gitmememiz, hatta bir seçimin yapılabilmesi Türk futbolunun elinden alındı. Hukuka uygun olmayan yollarla oluşan bir yönetim hakkında hukuk süreci işleyecek ve kısa sürede hak yerini bulacaktır" diye konuştu.

Yıldırım Demirören yeniden başkan seçildi!

Ulusoy, futbol ailesinin, elinden alınan seçimi çok kısa sürede hayata geçireceğini iddia ederek, şöyle devam etti:
"Bizi aday gösteren 65 imzanın tamamı helaldir. Biz kimseye baskı yapmadık. Gönül rızasıyla verilen imzalar yok sayıldı. Tüm baskılar, tehditlere rağmen bize destek veren 65 yürekli kardeşime teşekkür ediyorum. Onların imzalarının ve hür iradelerinin hukuki yoldan sonuna kadar takipçisi olup, haklarını arayacağız."

Trabzonspor'un kendisini desteklememesiyle ilgili soruya ise Ulusoy, "Ben Karadenizliyim, Trabzonluyum. Bu yaşıma gelene kadar tüm Trabzonluların adam gibi adam olduğunu biliyorum. Başka da söyleyeceğim bir şey yok" cevabını verdi.

Ulusoy, kısa süre sonra genel kurulun tekrar toplanıp toplanmayacağını herkesin göreceğini vurgulayarak, "Hukuk yoluyla gasp edilen haklar hukuk yoluyla geri alınacaktır" ifadesini kullandı.

DEMİRÖREN: MAHKEMEYE GİDECEĞİNİ TAHMİN ETMİYORUM

TFF seçiminde yeniden başkan seçilen Yıldırım Demirören, Haluk Ulusoy'un TFF Başkanlık seçimini mahkemeye taşıma iddiasını, "Bu konudaki yorumumu hep yaptım. Türk futbolu 2008 öncesinin mahkemelerini falan istemiyordur. Bunda da hem fikirim. Haluk Bey'in de böyle bir şey yapacağını tahmin etmiyorum" sözleriyle değerlendirdi.

Demirören, "Futbol ailesine yakışır bir genel kurul olduğu için tüm delegelere, tüm aday adaylarına ve herkese teşekkür ediyorum. Seçim bugün bitti. Biz büyük bir aileyiz. Bende bu büyük ailenin başkanıyım. Ben tekrar herkese kucağımı açıyorum. Çünkü futbol için hep beraber çalışmamız lazım. Her akilin aklına ihtiyacımız var. Çünkü futbol bizim. Tekrar hayırlı olsun diyorum. Bana bu teveccühü gösteren kongre üyelerine de teşekkür ediyorum" dedi. (AA)

Trabzonspor'da deprem: 5 istifa!